WKS Śląsk zmarnował sporą szansę. Zwycięstwo w Pucharze Europy było na wyciągnięcie ręki

Było bardzo blisko, ale jednak nie ma zwycięstwa polskiej drużyny w EuroCupie. WKS Śląsk Wrocław ostatecznie przegrał u siebie z U-Banca Cluj-Napoca 67:70.

Patryk Pankowiak
Karel Guzman (z piłką) i Jawun Evans PAP / Maciej Kulczyński / Karel Guzman (z piłką) i Jawun Evans
WKS Śląsk prowadził już 64:56 na niespełna pięć minut przed końcem meczu i 66:59 chwilę później, by ostatecznie ulec rumuńskiej drużynie i ponieść drugą porażkę w sezonie 2023/2024 EuroCupu. To był fatalny finisz w wykonaniu ekipy Olivera Vidina.

Drużyna U-Banca Cluj-Napoca zakończyła środowy mecz zrywem 11-1, triumfując ostatecznie 70:67. Goście odwrócili losy spotkania w wielkim stylu.

Kluczowy rzut na 25 sekund przed końcem spotkania w hali Orbita trafił Jarell Eddie. Doprowadził wtedy do stanu 68:67.

WKS miał jeszcze piłkę i szansę na odzyskanie prowadzenie, ale ostatecznie polskiemu zespołowi nie udało się oddać nawet rzutu - stratę popełnił Hassani Gravett. Goście trafiając dwa wolne przypieczętowali zwycięstwo.

Wojskowi mieli w środę triumf na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej końcowy wynik może boleć. Świetnie grał Jakub Nizioł, autor 18 punktów. Skrzydłowy w 31 minut miał też sześć zbiórek i cztery asysty. Dobrze wypadli także inni Polacy - Daniel Gołębiowski rzucił 10 oczek, a Mateusz Zębski osiem.

Gospodarze trafili jednak zaledwie 4 na 18 rzutów za trzy. Dodatkowo w trakcie meczu parkiet z urazem opuścił jeden z liderów, Jawun Evans. W 23 minuty zdążył zapisać przy swoim nazwisku sześć punktów i sześć asyst.

Dla ekipy z Rumunii, której bilans w Pucharze Europy wynosi teraz 2-0, 24 punkty wywalczył Dennis Seeley. WKS jak na razie poniósł w międzynarodowych rozgrywkach dwie porażki.