LeBron jak wino. Prowadzi swoich Lakers

LeBron James pomimo faktu, że jest najstarszym zawodnikiem w NBA, nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie - gra świetnie. Właśnie poprowadził Los Angeles Lakers do zwycięstwa 105:104 nad Houston Rockets.

Patryk Pankowiak
LeBron James Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: LeBron James
38-latek w 40 minut, które spędził na parkiecie, zdobył 37 punktów, sześć zbiórek oraz osiem asyst. LeBron James trafił ponadto rzut wolny na 1,2 sekundy przed końcem meczu, ustalając wynik na 105:104.

To był piąty 30-punktowy mecz Jamesa w tym sezonie. - Jest najstarszym zawodnikiem w NBA, a codziennie zachowuje się, jak 20-latek - mówił o nim w rozmowie z mediami drużynowy kolega, Austin Reaves.

Los Angeles Lakers odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie. Podkoszowy Anthony Davis dorzucił double-double (27 punktów, 10 zbiórek).

Świetnie wiedzie się na początku kampanii 2023/2024 Boston Celtics. Drużyna z Massachusetts pokonała w niedzielę Memphis Grizzlies 102:100 i legitymuje się już bilansem 11-2. Łotysz Kristaps Porzingis wywalczył 26 punktów, a 20 "oczek" i dziewięć zbiórek zapisał przy swoim nazwisku Jayson Tatum.

- Gramy po prostu swoją koszykówkę. Próbuję wykorzystywać zmiany w kryciu i myślę, że to się udaje - mówił w rozmowie z mediami Porzingis.

Kapitalny mecz w Salt Lake City. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. Phoenix Suns ostatecznie triumfowali 140:137 i pokonali Utah Jazz już po raz trzeci w tym sezonie.

Kevin Durant rzucił 39 punktów, do których dodał osiem zbiórek i 10 asyst. Jazz mogli jeszcze wyrównać na finiszu drugiej dogrywki, bo sędziowie odgwizdali faul Duranta przy rzucie za trzy. Trener Suns, Frank Vogel, poprosił jednak o sprawdzenie tej akcji i po analizie doszło do zmiany decyzji, a faul wycofano. Dla Jazzmanów 38 "oczek" i 17 zbiórek zanotował Lauri Markkanen.

Wyniki:

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 99:121 (22:23, 27:38, 22:33, 28:27)
(Walker 26, Bridges 18, Dinwiddie 12 - Embiid 32, Maxey 25, Melton 21)

Toronto Raptors - Detroit Pistons 142:113 (32:20, 37:25, 35:27, 38:41)
(Siakam 23, Trent Jr. 18, Barnes 17, Schroder 17 - Umude 19, Cunningham 18)

Indiana Pacers - Orlando Magic 116:128 (21:42, 23:36, 34:29, 38:21)
(Nwora 19, Mathurin 14, Haliburton 12 - Banchero 24, F. Wagner 19, Suggs 18)

Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 121:109 (29:27, 37:31, 26:17, 29:34)
(Garland 26, Porter 21, Mobley 16 - Porter Jr. 21, Jokić 18, Braun 13)

Dallas Mavericks - Sacramento Kings 113:129 (36:35, 29:35, 31:37, 17:22)
(Doncić 25, Irving 23, Hardaway Jr. 14 - Sabonis 32, Fox 30, Murray 17)

Utah Jazz - Phoenix Suns 137:140 po dogrywce (30:30, 26:31, 29:24, 31:30, 22:25)
(Markkanen 38, Horton-Tucker 25, Clarkson 22 - Durant 39, Booker 26, Gordon 20)

Memphis Grizzlies - Boston Celtics 100:102 (27:26, 26:30, 23:24, 24:23)
(Bane 30, Aldama 28, Jackson Jr. 17 - Porzingis 26, Tatum 20, Hauser 15)

Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 91:134 (21:33, 22:43, 23:25, 25:33)
(Grant 14, Walker 13 - Gilgeous-Alexander 28, Holmgren 16, Joe 15)

Los Angeles Lakers - Houston Rockets 105:104 (20:28, 29:27, 32:20, 24:29)
(James 37, Davis 27, Reaves 17 - Brooks 24, Sengun 23, VanVleet 15)