Mieli już 21 punktów przewagi, a przegrali 28. mecz z rzędu

Wydawało się, że to może być ten dzień, w którym Detroit Pistons wreszcie się podniosą. Prowadzili już ze świetnymi w tym sezonie Boston Celtics różnicą 21 punktów. Ale nic z tego nie wyszło.

Patryk Pankowiak
Jaden Ivey z Detroit Pistons Getty Images / Nic Antaya / Na zdjęciu: Jaden Ivey z Detroit Pistons
Sensacja wisiała w powietrzu. Nikt nie przypuszczał, że najgorszy zespół NBA może w czwartek pokonać najlepszy. Tymczasem Detroit Pistons w pierwszej połowie prowadzili z jeszcze niepokonanymi w tym sezonie na własnym parkiecie Boston Celtics 64:43.

Ale druga połowa to była już zupełnie inna historia. Bostończycy błyskawicznie odrobili bowiem wszystkie starty, wygrywając trzecią kwartę aż 35:16. Mieli też rzut na zwycięstwo w regulaminowym czasie, lecz Jayson Tatum spudłował wtedy z półdystansu.

Gospodarze dokończyli jednak dzieła w dogrywce, w zaledwie pięć minut rzucili 20 punktów i ostatecznie pokonali Pistons 128:122, notując już 24. sukces w tym sezonie (15-0 u siebie).

Wspomniany Tatum rzucił 31 punktów, miał też siedem zbiórek, 10 asyst i pięć przechwytów, choć trafił tylko 11 na 31 oddanych rzutów z pola. Kristaps Porzingis dorzucił 35 oczek na zdecydowanie lepszej skuteczności (13/21 z gry).

- Jestem niewiarygodnie dumny z tej grupy, dziś nie mieli w sobie żadnego strachu. Słyszą tą całą krytykę i potrafią stawić temu czoła. Wiem, że to zaprocentuje - mówił w rozmowie z mediami trener Monty Williams, którego Pistons doznali właśnie 28. porażki z rzędu.

Drużyna z Detroit wyrównała niechlubny rekord Philadelphia 76ers i jest o jedną porażkę od ustanowienia nowego. Sixers na przełomie sezonów 2014/2015 i 2015/2016 doznali właśnie 28. porażek z rzędu. Pistons w czwartek na nic zdało się 31 oczek Cade'a Cunninghama.

Luka Doncić pauzował, a Minnesota Timberwolves pokonali jego Dallas Mavericks 118:110. Genialny występ zaliczył Anthony Edwards, który w 38 minut zdobył 44 punkty. Drużyna z Minneapolis z bilansem 23-7 jest na szczycie Konferencji Zachodniej.

Wybitny występ w czwartek zaliczył też Tyrese Haliburton. Lider Indiana Pacers zapisał przy swoim nazwisku 21 oczek i 20 asyst, a przy tym ani jednej straty. Goście z Indianapolis pokonali Chicago Bulls 120:104.

Wyniki:

Boston Celtics - Detroit Pistons 128:122 po dogrywce (27:30, 20:36, 35:16, 26:26, 20:14)
(Porzingis 35, Tatum 31, White 23 - Cunningham 31, Ivey 22, Bogdanović 17)

New Orleans Pelicans - Utah Jazz 112:105 (39:37, 20:14, 22:25, 31:29)
(Ingram 26, McCollum 22, Williamson 21 - Sexton 26, Markkanen 24, Kessler 11)

Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 118:110 (37:26, 24:30, 37:35, 20:19)