Seria 15-0 wstrząsnęła Gryfią. Arged BM Stal wraca w wielkim stylu

Arged BM Stal w świetnym stylu wraca na właściwe tory. Ostrowianie w piątek pokonali drużynę Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 85:65.

Patryk Pankowiak
Bartosz Jankowski  i David Brembly PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Bartosz Jankowski i David Brembly
Jak wracać na właściwe tory, to w takim stylu. Stalówka w poprzednim meczu sensacyjnie przegrała u siebie z Dzikami Warszawa, ale szybko zamazała tę plamę, rozbijając Czarnych różnicą aż 20 punktów (85:65).

Ostrowianie odnieśli tym samym dziesiąte zwycięstwo w sezonie, a piąte, biorąc pod uwagę ostatnie siedem spotkań. Trener Andrzej Urban i jego drużyna ma patent na rywali ze Słupska. Ich pierwszy mecz zakończył się wynikiem 106:77. Teraz też, choć dopiero po przerwie, było to jednostronne widowisko.

Goście mieli plan na piątkowy mecz, trzymali się go i zaczął on funkcjonować po zmianie stron. Zacieśniali środek, nie pozwalali rywalom wchodzić pod kosz, zostawiali im sporo miejsca.

Czarni co prawda prowadzili 44:40, ale od tego momentu Stal zanotowała serię aż 15-0! Zrobiło się 55:44, a na początku czwartej kwarty było już 68:50. Gospodarze w drugiej połowie zdobyli tylko 27 oczek (osiem w trzeciej kwarcie).

Kapitalnie dysponowany był Aigars Skele. Łotysz w 33 minuty zdobył 21 punktów, pięć zbiórek i siedem asyst. Trafił 8 na 12 prób z pola, w tym 3 na 4 za trzy. Damian Kulig odzyskał formę, dodał do dorobku ostrowian 14 oczek (4/4 za dwa). Dużo dobrego robili też Arunas Mikalauskas i Nemanja Djurisić.

Drużyna w drugiej połowie straciła skuteczność, którą miała do przerwy. Ostatecznie trafiła ty;ko 22 na 57 prób z pola, w tym 10 na 33 za trzy. Donatas Sabeckis zdobył 13 punktów, a Verners Kohs 12, ale to na niewiele się zdało.

Czarni ponieśli drugą z rzędu, a dziewiątą porażkę w tym sezonie. Są aktualnie poza strefą play-off.

Wynik:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 65:85 (16:20, 22:18, 8:21, 19:26)

Grupa Sierleccy Czarni: Donatas Sabeckis 13, Verners Kohs 12, Michał Michalak 11, Macio Teague 10, Benas Griciunas 9, Michael Caffey 8, Szymon Wójcik 2, Paweł Leończyk 0, Bartosz Jankowski 0.

Arged BM Stal: Aigars Skele 21, Damian Kulig 14, Arunas Mikalauskas 11, Nemanja Djurisić 11, Michał Chyliński 7, Ojars Silins 5, Krzysztof Sulima 5, David Bremby 4, Rodney Chatman 4, Aleksander Załucki 3, Wiktor Sewioł 0.