Gwiazdy NBA zagrają na igrzyskach. Jest lista

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu: Marcus Smart (USA)
Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu: Marcus Smart (USA)
zdjęcie autora artykułu

USA Basketball ogłosiło 41 nazwisk, które są brane pod uwagę w kontekście wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Na liście są wielkie gwiazdy NBA.

Od momentu, w którym w 1992 roku do Barcelony wybrali się gwiazdorzy NBA, to Amerykanie tylko raz nie zdobyli złota igrzysk olimpijskich. Było to w 2004 roku w Atenach. Wygląda na to, że podczas najbliższych igrzysk w Paryżu ponownie będą zdecydowanym faworytem.

USA Basketball ogłosiło 41 nazwisk, które są brane pod uwagę w kontekście wyjazdu na igrzyska olimpijskie we Francji. W tym gronie są największe gwiazdy: LeBron James, Devin Booker, Kevin Durant, Anthony Davis, Stephen Curry, Joel Embiid, Paul George, James Harden, Tyler Herro, Kyrie Irving, Chris Paul czy Jimmy Butler.

Widać, że w przeciwieństwie do ostatnich mistrzostw świata, Amerykanie najbliższą wielką imprezę chcą potraktować bardzo poważnie.

Dla dużej części tych zawodników przyszłoroczne igrzyska mogą być ostatnią szansą na medal i udział w wielkiej imprezie sportowej. James w 2024 roku będzie miał 39 lat, Curry 36, Durant 35. Byłaby to ostatnia międzynarodowa misja tych gwiazd.

W dniach 26 lipca - 11 sierpnia toczyć się będzie rywalizacja o olimpijskie laury. Igrzyska w Paryżu będą najważniejszym sportowym wydarzeniem w 2024 roku. To święto dla zawodników, ale także dla kibiców.

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Milwaukee. Trener zwolniony!   Szaleństwo. Drużyna NBA rzuciła 153 punkty! Derby tym razem dla Clippers ZOBACZ WIDEO: Zobacz, gdzie Milik zabrał ukochaną. Jej zdjęcia zachwycają [b]

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty