Dziki mocno postawiły się Treflowi! Finisz przejął duet Varadi - Scruggs

Drżały serca kibiców Trefla Sopot podczas czwartkowego meczu w stolicy Polski. Dziki Warszawa mocno się postawiły, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywali (75:80).

Patryk Pankowiak
Matt Coleman (L) i Paul Scruggs (P) PAP / PAP/Piotr Nowak / Na zdjęciu: Matt Coleman (L) i Paul Scruggs (P)
Dziki Warszawa, beniaminek Orlen Basket Ligi, ma niesamowity sezon. Drużyna Krzysztofa Szablowskiego walczy nie o utrzymanie, a o fazę play-off. Teraz rzuciła duże wyzwanie rozpędzonemu Treflowi Sopot.

Gospodarze potrafili odrobić 14 punktów straty! Bo tyle ekipa Żana Tabaka zaliczki miała na początku trzeciej kwarty.

Dziki w decydującej odsłonie miały swoje szanse. Kiedy Ajare Sanni trafił za trzy na niespełna cztery minuty przed końcem, prowadziły 68:64. Ale finisz należał do Trefla.

Kluczowym momentem końcówki był przechwyt Paula Scruggsa, po którym niesportowo faulował go Matt Coleman. Amerykanin trafił tylko jednego z dwóch wolnych, ale chwilę później za trzy przymierzył Benedek Varadi. Goście prowadzili wówczas 74:72, odzyskali kontrolę.

W następnym posiadaniu Dziki popełniły stratę, a dwa oczka dla Trefla rzucił dobrze dysponowany w drugiej połowie Geoffrey Groselle. Dominic Green przymierzył jeszcze z dystansu, ale Scruggsowi nie zadrżała ręka na linii i trafiając dwa wolne, dał sopocianom prowadzenie 79:75. Goście zwyciężyli ostatecznie 80:75.

Trener Żan Tabak po równo rozdział w czwartek minuty. Aaron Best w 26 minut rzucił 14 punkt, a 13 oczek i siedem zbiórek miał Groselle. Trefl trafił tylko 7 na 25 rzutów za trzy, ale popełnił mało, bo dziewięć strat. Dla Dzików 13 oczek wywalczył Green. Gospodarze trafili 19 na 40 rzutów za dwa i 7 na 25 za trzy, ale to nie wystarczyło. Bardzo dobre wejście zaliczył w czwartek Grzegorz Grochowski, który zastąpił utykającego Colemana i zdobył dziewięć punktów oraz pięć asyst.

Trefl odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, ma bilans 13-5 i jest na drugim miejscu w Orlen Basket Lidze. Dziki legitymują się bilansem 10-9, walczą o play-offy.