26 punktów różnicy w meczu Spurs. Słabszy występ Sochana

San Antonio Spurs w środę nie dali rady postawić się na własnym parkiecie rewelacji pierwszej części trwającego sezonu. Oklahoma City Thunder zwyciężyli w Teksasie aż 140:114.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan (z lewej) Getty Images / Ronald Cortes / Na zdjęciu: Jeremy Sochan (z lewej)
Pierwszy bezpośredni mecz tych drużyn w tym sezonie też miał jednostronny przebieg. Thunder 14 listopada wygrali u siebie 123:87. Teraz triumfowali różnicą 26 punktów, ale na wyjeździe.

Goście już w pierwszej kwarcie zaczęli budować swoją przewagę (35:28), a po zmianie stron dobili Teksańczyków, wygrywając trzecią partię 37:24. Ostatecznie Thunder zaaplikowali Spurs aż 140 oczek.

Drużyna Marka Daigneaulta przede wszystkim była niezwykle skuteczna, trafiła bowiem 54 na 96 oddanych rzutów z pola, w tym 18 na 40 za trzy. Miała ponadto więcej zbiórek (47-38) i imponujące 35 drużynowych asyst.

Spurs przekonali się o sile lidera rywali. Shai Gilgeous-Alexander w zaledwie 29 minut rzucił 32 punkty i miał 10 asyst. Rezerwowy Aaron Wiggins dodał 22 oczka, trafiając 4 na 6 rzutów za trzy.

Gospodarze nie mieli w środę zbyt wielu argumentów. Victor Wembanyama skompletował double-double (24 punkty, 12 zbiórek), ale to na niewiele się zdało. Słabszy występ tym razem zaliczył idący ostatnio w górę we wszystkich aspektach Jeremy Sochan.

Polak spędził na parkiecie 24 minuty, a w tym czasie zapisał przy swoim nazwisku dwa oczka, pięć zbiórek, cztery asysty, dwie straty i trzy faule. Trafił tylko 1 na 7 oddanych prób z pola.

Spurs doznali 36. porażki w tym sezonie. Są na ostatnim, 15. miejscu w Konferencji Zachodniej.