Spurs nie dali rady Magic. 9 punktów Sochana

Szóstą z rzędu, a 42. porażkę w tym sezonie ponieśli w czwartek San Antonio Spurs. Teksańczycy tym razem nie dotrzymali kroku Orlando Magic (111:127).

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Jacob Kupferman / Na zdjęciu: Jeremy Sochan.
Drużyna z Florydy już do przerwy wypracowała sobie 17 punktów zaliczki, zatrzymując Spurs na 44 zdobytych punktach (61:44).

Gospodarze po zmianie stron kontynuowali dobrą grę i zasłużenie wygrali 127:111, odnosząc 28. zwycięstwo w tym sezonie.

Magic trafili przede wszystkim 16 na 27 oddanych rzutów za trzy. Mieli też 60-proc. skuteczności w rzutach z pola (49/82).

Kapitalnie spisał się Franz Wagner. Mistrz świata z reprezentacją Niemiec w zaledwie 28 minut zdobył 34 punkty, siedem zbiórek oraz siedem asyst.

Spurs przed szóstą z rzędu, a 42. porażką w kampanii 2023/2024 nie uchroniło 30 oczek Devina Vasssella. Francuz Victor Wembanyama miał 15 oczek, ale też zaledwie jedną zbiórkę i aż pięć strat.

- Celem jest dla nas niepomijanie żadnych kroków. Musimy przejść przez wszystkie etapy rozwoju, aby nasi zawodnicy dojrzeli. Trzeba mieć fundamenty, aby iść dalej - tłumaczył po meczu mediom trener Teksańczyków, Gregg Popovich.

To nie był też wieczór naszego jedynaka na parkietach NBA. Jeremy Sochan niedawno dowiedział się o tym, że jednak weźmie udział w meczu Wschodzących Gwiazd. Przeciwko Magic spędził na parkiecie 28 minut, zapisując przy swoim nazwisku w tym czasie dziewięć punktów, dwie zbiórki, asystę i dwie straty. Polak trafił 4 na 9 oddanych rzutów z pola, w tym 1 na 4 za trzy.