Chaos w końcówce i kontrowersyjne decyzje. Trener wrzał na konferencji

New York Knicks po chaotycznej i kontrowersyjnej końcówce pokonali w poniedziałek Detroit Pistons 113:111. - To była najgorsza decyzja sędziowska w tym sezonie - wrzał na konferencji prasowej trener przegranych.

Patryk Pankowiak
koszykarze New York Knicks Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: koszykarze New York Knicks
Goście mieli szansę na zwycięstwo, bo lider rywali, Jalen Brunson spudłował rzut przy wyniku 110:111. Ausur Thompson przechwycił piłkę i chciał popędzić w przeciwnym kierunku, ale zderzył się z Donte DiVincenzo. Sędziowie nie użyli wtedy gwizdka.

Knicks odzyskali piłkę, Brunson posłał ją do niepilnowanego pod koszem Josha Harta, a ten trafił z faulem na 2,8 sekundy przed końcem spotkania. Knicks zwyciężyli ostatecznie w kontrowersyjnych okolicznościach 113:111.

Sędziowie przyznali później, że popełnili błąd, bo DiVincenzo faulował Thompsona.

Trener Monty Williams, nie krył wściekłości. - To był zdecydowanie najgorszy gwizdek sędziowski w tym sezonie. A w zasadzie jego brak. Wystarczy - mówił na konferencji prasowej, a wcześniej, jeszcze na parkiecie, wdał się w żywiołową dyskusję z arbitrami.

- Wygraliśmy. To jest NBA. Nie dbamy o to, jak zwyciężamy. Nie obchodzi nas, czy zrobiliśmy to w brzydki sposób - komentował natomiast Hart, bohater Knicks.

Pistons przed 49. porażką w tym sezonie nie uchroniły 32 punkty Cade'a Cunninghama. Dla Knicks 35 oczek i 12 asyst wywalczył wspomniany Brunson.

Od 81:101 po trzech kwartach do 108:110 na niespełna cztery minuty przed końcem, ale szalony pościg Sacramento Kings ostatecznie okazał się nieudany. Miami Heat i to osłabieni brakiem zawieszonego Jimmy'ego Butlera wygrali w Kalifornii 121:110.