Sprawdź pary fazy play-off w NBA. Są też hitowe mecze o życie w play-in

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tyler Kaufman / Na zdjęciu: LeBron James
Getty Images / Tyler Kaufman / Na zdjęciu: LeBron James
zdjęcie autora artykułu

Sezon zasadniczy 2023/2024 w lidze NBA dobiegł końca. Znamy już pary fazy play-off. Przed nami także hitowe mecze o życie w turnieju play-in. Zagrają m.in. LeBron James i Stephen Curry.

W lidze NBA zaczyna się wielkie granie. Start fazy play-off zaplanowano na 20 kwietnia. Wcześniej, bo od 16 do 19 dnia tego miesiąca odbywać się będzie turniej play-in. Do obsadzenia są jeszcze cztery miejsca - po dwa zarówno w Konferencji Wschodniej, jak i Zachodniej.

Najlepsi w sezonie zasadniczym 2023/2024 byli Boston Celtics. Bostończycy osiągnęli bilans 64-18 i na kilka meczów przed oficjalnym końcem kampanii 2023/2024 zapewnili sobie już pierwszą lokatę. Będą mieli przewagę własnego parkietu aż do Finałów NBA, jeśli tam awansują.

Jeśli chodzi o Zachód, sensacyjnie rywalizację wygrali tam Oklahoma City Thunder, wyprzedzając drugich Denver Nuggets, aktualnych mistrzów NBA.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Kapitalnie zapowiada się turniej play-in. O życie walczyć będą Golden State Warriors i Stephen Curry. Drużyna z San Francisco, żeby awansować do fazy play-off, musi wygrać dwa mecze i to na wyjeździe! Pierwszy zagrają z Sacramento Kings - jeśli przegrają, kończą sezon.

Wcześniej na Zachodzie o bezpośredni awans i siódmą lokatę powalczą New Orleans Pelicans i Los Angeles Lakers. Ci pierwsi będą mieli Jeziorowcom coś do udowodnienia, bo ostatnim meczu sezonu regularnego przegrali 108:124, przez co stracili szóste miejsce.

W Konferencji Wschodniej też zapowiada się kapitalna walka. Zagrają ze sobą Joel Embiid i Jimmy Butler, czyli Philadelphia 76ers oraz Miami Heat. Jedna z tych drużyn już wkrótce zapewni sobie grę w play-offach, druga będzie musiała powalczyć z wygranym meczu Chicago Bulls - Atlanta Hawks.

Faza play-off

Konferencja Wschodnia:

1. Boston Celtics - ósma drużyna

2. New York Knicks - siódma drużyna

3. Milwaukee Bucks - 6. Indiana Pacers

4. Cleveland Cavaliers - Orlando Magic

Konferencja Zachodnia:

1. Oklahoma City Thunder - ósma drużyna

2. Denver Nuggets - siódma drużyna

3. Minnesota Timberwolves - 6. Phoenix Suns

4. Los Angeles Clippers - 5. Dallas Mavericks

Turniej play-in:

Zachód:

7. New Orleans Pelicans - 8. Los Angeles Lakers

9. Sacramento Kings - 10. Golden State Warriors

Wschód:

7. Philadelphia 76ers - 8. Miami Heat

9. Chicago Bulls - 10. Atlanta Hawks

Zobacz także: Świetna energia od rezerwowych zapewniła ligowy byt

Jej kariera stanęła na zakręcie. Podjęła ryzyko i opłaciło się. Powalczy o marzenia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty