Czterech obwodowych, jeden podkoszowy. Znamy najlepszą piątkę sezonu OBL!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
zdjęcie autora artykułu

Sezon zasadniczy 2023/2024 w Orlen Basket Lidze niedawno się zakończył. Przyszedł czas na indywidualne wyróżnienia - poznaliśmy właśnie najlepszą piątkę.

Trenerzy wszystkich 16 zespołów Orlen Basket Ligi wzięli udział w głosowaniu. Każdy musiał wytypować po pięciu, ich zdaniem, najlepszych koszykarzy kampanii 2023/2024.

I tak, najwięcej głosów, bo aż 10, otrzymał Victor Sanders. Gwiazdor najlepszego po sezonie zasadniczym w Polsce Anwilu Włocławek notował 18,0 punktu na mecz, będąc tym samym szóstym strzelcem ligi.

Trenerzy docenili też rozgrywającego broniącego tytułu mistrza Polski Kinga Szczecina. Andrzej Mazurczak uzyskał drugi najlepszy wynik po Sandersie (9 głosów). Polak w 30 meczach notował średnio 12,4 punktu, 3,9 zbiórki i 8,1 asysty.

W pierwszej piątce znaleźli się też Aigars Skele z Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski oraz zawodnicy Legii Warszawa, Christian Vital i Aric Holman.

ZOBACZ WIDEO: 366 maratonów w ciągu roku. I to koniec! Ujawnił nowe plany

Mamy więc czterech obwodowych, bo za takich trzeba uznać Sandersa, Mazurczaka, Vitala i Skele, i jednego nominalnego podkoszowego, którym jest mierzący 208 centymetrów, choć często grający też dalej od pomalowanej strefy Holman.

Spor, bo po pięć głosów otrzymali też Geoffrey Groselle oraz Ojars Silins.

Wyniki głosowania na najlepszą piątkę sezonu 2023/2024:

  • Andrzej Mazurczak, King Szczecin (9 głosów)
  • Aigars Skele, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski (6 głosów)
  • Christian Vital, Legia Warszawa (6 głosów)
  • Victor Sanders, Anwil Włocławek (10 głosów)
  • Aric Holman, Legia Warszawa (7 głosów)

Czytaj także: To jeszcze nie koniec. LeBron i Davis poprowadzili Lakers Odrobili 31 punktów w meczu NBA! Ale i tak doznali porażki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty