Koniec dla Giannisa i Lillarda! Bucks znów rozczarowali. Knicks wyrzucili Sixers

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dylan Buell / Milwaukee Bucks - Indiana Pacers
Getty Images / Dylan Buell / Milwaukee Bucks - Indiana Pacers

Mieli zdobyć wspólnie mistrzostwo NBA, kończą sezon na etapie pierwszej rundy fazy play-off. Wielkie rozczarowanie w wykonaniu Milwaukee Bucks stało się faktem.

Mający ostatnio problemy ze ścięgnem Achillesa Damian Lillard wrócił do gry na szósty mecz serii. Była nadzieja, że i Giannis Antetokounmpo pojawi się na parkiecie, ale tak się nie stało. A Bucks ponieśli bolesną porażkę, która zakończyła ich udział w sezonie 2023/2024.

Indiana Pacers w czwartek rozbili rywali aż 120:98, wygrywając ostatecznie całą rywalizację 4-2. Rezerwowy Obi Toppin rzucił 21 punktów w 24 minuty, a T.J. McConnell  dodał 20 oczek i dziewięć asyst, grając nawet o minutę krócej, niż Toppin.

Bucks umieścili w koszu tylko 7 na 27 oddanych rzutów za trzy. Patrick Beverley, Bobby Portis, Khris Middleton i Brook Lopez wspólnie trafili zaledwie 2 na 10 takich prób. Gościom na nic zdało się 28 oczek Lillarda.

Drużyna z Wisconsin miała w tym sezonie zdobyć mistrzostwo NBA, tym razem, drugi rok z rzędu, odpada z fazy play-off w pierwszej rundzie.

- Nie spałbym dobrze i nie spędził tego lata dobrze, gdybym dziś chociażby nie spróbował - mówił później Lillard, który zdecydował się na grę pomimo problemów zdrowotnych.

New York Knicks po zaciętym meczu zdobyli Filadelfię, wygrywając 118:115 i zakończyli sezon 76ers! Cała seria zakończyła się wynikiem 4-2. Świetny był znów Jalen Brunson, autor 41 punktów i 12 asyst. Sixers nie uratował nawet Joel Embiid i jego 39 oczek. Słabo wypał Tyrese Maxey, który trafił tylko 6 na 18 prób z pola.

- Czwarta kwarta przebiegała na niesamowitej intensywności. Każda akcja miała olbrzymie znacznie - zaznaczał w rozmowie z mediami trener zwycięzców, Tom Thibodeau.

Knicks w następnej rundzie zmierzą się z Pacers.

Wyniki:

Philadelphia 76ers - New York Knicks 115:118 (22:36, 32:15, 29:32, 32:35) (Embiid 39, Hield 20, Maxey 17, Oubre Jr. 17 - Brunson 41, DiVincenzo 23, Anunoby 19)

Stan serii: 4-2 dla Knicks

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 120:98 (33:24, 26:23, 34:31, 27:20) (Toppin 21, McConnell 20, Siakam 19 - Lillard 28, Lopez 20, Portis 20)

Stan serii: 4-2 dla Pacers

Czterech obwodowych, jeden podkoszowy. Znamy najlepszą piątkę sezonu OBL!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty