Będzie wielki transfer w NBA? Chce tego znany raper

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Na zdjęciu: Klay Thompson i Stephen Curry
AFP / Na zdjęciu: Klay Thompson i Stephen Curry
zdjęcie autora artykułu

Według amerykańskich mediów, raper Snoop Dogg chce, aby Los Angeles Lakers zakontraktowali Klaya Thompsona, który trafi na rynek wolnych agentów.

W tym artykule dowiesz się o:

Los Angeles Lakers są drużyną z Hollywood, dlatego mają wielu fanów wśród bogatych i sławnych mieszkańców Kalifornii. Jednym z nich jest Calvin Broadus Jr., znany publiczności jako Snoop Dogg. Dorastał, oglądając Lakers jako nastolatek w Long Beach i od tego czasu pozostaje wierny "Jeziorowcom".

Amerykański raper przyznał, że ma nadzieję, że tego lata zespół pozyska Klaya Thompsona, pięciokrotnego obrońcę All-Star drużyny Golden State Warriors, który trafi na rynek wolnych agentów.

- Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać Klaya Thompsona. Jego tata to Mychal, pracuje dla Lakers, jest to łatwa droga - powiedział muzyk.

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś [b]

[/b] Klay Thompson nie jest tym samym zawodnikiem, którym był kilka lat temu przed zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego i ścięgna Achillesa. W ośmiu sezonach poprzedzających kontuzje trafiał 45,9 procent z gry i 41,9 procent z dystansu za trzy punkty, ale w ostatnich trzech sezonach trafiał odpowiednio zaledwie 43,3 procent i 39,7 procent.

Zdaniem Marca Steina, Golden State Warriors pozostaną faworytami do zatrzymania Thompsona do końca jego kariery, kiedy obie strony spotkają się przy stole negocjacyjnym tego lata, jednak inne kluby będą chciały wykorzystać fakt, że Thompsonowi kończy się kontrakt. Jednym z nich jest Orlando Magic.

- Potrzebujemy Klaya Thompsona w składzie. Zostały mu jeszcze dobre lata gry w koszykówkę. Wiem, że mówię w imieniu wszystkich w organizacji. Oczywiście są pewne interesy, ale to, co Klay znaczy dla tej organizacji, jest do nieprzeceniania. To nadal bardzo dobry zawodnik - powiedział trener Steve Kerr, cytowany przez "The Athletic".

Zobacz także: Prawdziwy thriller w NBA! I to w meczu decydującym o awansie Kluczowe mecze. Nasze drużyny mają igrzyska na wyciągnięcie ręki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty