Paryż 2024. Grecja jeszcze się uratowała! Koszykarska potęga kończy igrzyska

Getty Images / Gregory Shamus / Na zdjęciu: koszykarze reprezentacji Hiszpanii

Wiemy już wszystko o grupie A paryskich igrzysk olimpijskich w koszykówce mężczyzn 5x5. Giannis Antetokounmpo i spółka jeszcze się uratowali. Ale wielka potęga kończy turniej!

Kanada wychodzi z "grupy śmierci" nienaruszona. Trzy mecze, trzy zwycięstwa i pewne pierwsze miejsce. Ich triumf w piątek przekreślił natomiast marzenia aktualnych mistrzów Europy!

Hiszpania po raz pierwszy od 25 lat kończy igrzyska olimpijskie już na etapie fazy grupowej.

Drużyna z półwyspu Iberyjskiego w czwartej kwarcie próbowała odmienić losy spotkania, wygrała tę odsłonę 29:24, ale to było zbyt mało. Gwiazdorzy Kanady stanęli na wysokości zadania. RJ Barrett trafił za trzy na 39 sekund przed końcem, a później dwa wolne wykorzystał Shai Gilgeous-Alexander, ostatecznie ustalając wynik na 88:85.

Jeden z liderów Hiszpanii, doświadczony Sergio Llull miał rzut z połowy boiska na remis, ale piłka po jego szalonej próbie nie odnalazła jednak drogi do kosza.

Pewna gry w następnym etapie, oprócz Kanady, jest też już Australia. Ta kadra przegrała swój piątkowy mecz (71:77), ale i tak uplasowała się na drugim miejscu w grupie A.

Grecja pokonała wspomnianą Australię i wciąż może awansować do ćwierćfinału paryskich igrzysk olimpijskich. Będzie liczyła się klasyfikacja drużyn uplasowanych na trzecich miejscach - dwie z nich będą grać dalej. Greków do sukcesu poprowadził Giannis Antetokounmpo, zdobywca 20 punktów.