Sukces Polaków! Są wicemistrzami Europy

Twitter / x.com/koszwozki/ / Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn na wózkach

Duży sukces reprezentantów Polski w koszykówce 3x3 na wózkach. Biało-Czerwoni wracają z Wiednia z medalem mistrzostw Europy.

To były pierwsze, historyczne mistrzostwa Europy w koszykówce 3x3 na wózkach. I nasi reprezentanci wypadli na tym turnieju kapitalnie.

Polacy dotarli aż do finału imprezy. Tam po zażartym boju musieli uznać wyższość gospodarzy. Austriacy triumfowali w Wiedniu po dogrywce 15:14.

Biało-Czerwoni w składzie Andrzej Macek, Mateusz Filipski, Marek Wesołowski zdobyli srebrny, historyczny medal mistrzostw Europy koszykówce 3x3 na wózkach.

Warto dodać, że Polacy w fazie grupowej pokonali Hiszpanię, Portugalię i Czechy. Przegrali tylko, podobniej jak w finale, z Austrią. W półfinale ograli Holandię.