7. kolejka ESAKE: Zwycięska passa Olympiakosu trwa

Olympiakos Pireus nadal pozostaje jedynym zespołem greckiej ESAKE, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W 7. kolejce podopieczni trenera Panagiotisa Yannakisa pewnie pokonali we własnej hali drużynę Trikalli 2000. Z kolei koszykarze Arisu Saloniki potrzebowali dogrywki, by rozprawić się z beniaminkiem ESAKE, ekipą DASH Peristeri.

Łukasz Żaguń

Z meczu na mecz tempa nabierają koszykarze Maroussi Ateny. Podopieczni Giorgosa Bartzokasa po zaciętym pojedynku pokonali ekipę Panioniosu Ateny, która w poprzedniej kolejce okazała się lepsza od Arisu Saloniki. Oba zespoły w tym pojedynku postawiły przede wszystkim na dobrą defensywę. Lepiej z tego zadania wywiązali się jednak gospodarze, których do triumfu poprowadził duet Mihalis Pelekanos - Igor Milosević. Po stronie rywali dwoił się i troił Zoran Erceg, autor 28 punktów.

Swoją siłę po raz kolejny zademonstrowali zawodnicy Olympiakosu Pireus, którzy przed własną publicznością zdeklasowali ekipę Trikalli. Przyjezdni byli w stanie nawiązać walkę z bardziej utytułowanym rywalem właściwie tylko w pierwszej połowie. W drugiej już bowiem dominowali tylko miejscowi. Po raz kolejny w tym sezonie trener Panagiotis Yannakis mógł posłać do boju wszystkich swoich podopiecznych. Najlepiej ze swojego zadanie wywiązał się Milos Teodosić, który uzbierał 20 "oczek". Dla rywali 17 punktów zdobył A.J. Abrams.

Ogromnych emocji dostarczyli natomiast swoim kibicom koszykarze Arisu Saloniki, którzy we własnej hali potrzebowali dogrywki, by pokonać beniaminka ESAKE, zespół DASH Peristeri. Od samego początku jasne było, że o łatwym zwycięstwie gospodarze mogą raczej zapomnieć. W samej dogrywce jednak miejscowi nie pozostawili rywalom złudzeń i ostatecznie wygrali spotkanie 86:79. W zwycięskim teamie po 15 "oczek" zapisali na swoje konto Dimos Dikoudis i Andrew Betts. Dla przeciwników 19 punktów zdobył Nikos Papanikolopoulos.

Sporo sił na parkiecie zmuszeni byli zostawić zawodnicy Panathinaikosu Ateny, którzy na wyjeździe mierzyli się z zespołem Kavali. Do pierwszej połowy wszystko układało się po myśli podopiecznych trenera Żeljko Obradovicia. Później jednak gospodarze zabrali się za odrabianie strat. W samej końcówce spotkania zaowocowało jednak doświadczenie aktualnych mistrzów Grecji. Aż 38 punktów zdobyli łącznie dla swojego teamu Stratos Perperoglou oraz Vassilis Spanoulis. Dla gospodarzy 19 "oczek" uzbierał Alexis Kyrytsis.