Pierwsze zwycięstwo Turowa w Pucharze Europy (wynik)

Zespół PGE Turowa Zgorzelec w 4. kolejce Pucharu Europy pokonał przed własną publicznością ekipę Panelliniosu Ateny 81:76. Było to pierwsze zwycięstwo wicemistrzów Polski w europejskich rozgrywkach w bieżącym sezonie.

Łukasz Żaguń
Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec od początku grali konsekwentnie w ataku. Po pierwszej połowie zyskali sobie 10-punktową przewagę. Po zmianie stron jednak Panellinios zacieśnił nieco szeregi obronne, dzięki czemu po 30 minutach gry zniwelował straty do zaledwie 5 "oczek". Jednak już na początku ostatniej partii gospodarze tego pojedynku pokazali, że zwycięzca tego spotkania może być tylko jeden, choć w samej końcówce Panellinios zbliżył się dość niebezpiecznie do ekipy wicemistrza Polski. Do triumfu zespół Turowa poprowadził duet Michael Wright - Konrad Wysocki. Gracze ci zdobyli łącznie dla swojego teamu 43 punkty. Dla rywali aż 30 "oczek" zapisał Kostas Charalampidis.
PGE Turów Zgorzelec - Panellinios Ateny 81:76 (26:20, 23:19, 12:17, 20:20)
PGE Turów: Konrad Wysocki 22, Michael Wright 21, Krzysztof Roszyk 8, Robert Witka 8, Michał Chyliński 8, Brandon Wallace 7, Justin Gray 5, Adam Wójcik 2, Bartosz Bochno 0 Panellinios: Kostas Charalampidis 30, Britton Johnsen 12, Roderick Blakney 10, Devin Smith 9, Djuro Ostojić 6, Ian Vougioukas 4, Manolis Papamakarios 3, Joshua Davis 2, Vasilis Xanthopoulos 0, Georgios Kalaitzis 0