Gładka wygrana faworyta - relacja z meczu Wisła Can-Pack Kraków - ŁKS Siemens-AGD Łódź

Koszykarki Wisły Can-Pack nie miały problemów z ograniem łódzkiego ŁKS-u Siemens-AGD w meczu IV rundy Pucharu Polski. Faworyt i obrońca trofeum nie zawiódł i grając długimi minutami w mocno rezerwowym składzie wygrał 83:54, co dało pewny awans do półfinału tych rozgrywek.

Piotr Kostogrys

Od początku przewagę osiągnęły Wiślaczki, które zaczęły mecz w mocnym ustawieniu z kadrowiczkami Eweliną Kobryn i Agnieszką Majewską oraz z Katką Zohnovą, Martą Fernández oraz Liron Cohen, jako rozgrywającą. I choć do stanu 14:6 łodzianki broniły się dzielnie, to kolejne 20 punktów z rzędu zdobyły gospodynie i można było spokojnie odtrąbić koniec zawodów.

Te jednak trwać musiały nadal, dzięki czemu krakowscy trenerzy mogli dokonać "przeglądu kadry". Na parkiecie po kilkanaście minut zagrały więc Maja Vučurović i Aneta Kotnis, a długimi momentami II i IV kwarty gospodynie grały niemalże "krajowym" składem.

Odbiło się to na wyniku, bo kilka niezłych serii miała Ugochukwu Oha, która do 18 punktów dołożyła aż 14 zbiórek. ŁKS mógł jednak postarać się o niższą porażkę, ale też w kilku kontrach koszykarki tego klubu nie zdołały trafić w sytuacjach rodem z sal gimnastycznych, gdy nieatakowane znajdywały się same pod koszem. No ale na ich usprawiedliwienie przyznać trzeba, że choć był to tylko mecz w IV rundzie Pucharu Polski, który nie elektryzuje zbyt mocno kibiców, to atmosfera stworzona przez wzorowo zachowujących się fanów Wisły była iście gorąca.

Wisła Can-Pack Kraków - ŁKS Siemens-AGD Łódź 83:54 (34:6, 12:18, 24:13, 13:17)

Wisła Can-Pack: Kobryn 20 (1x3, 10 zb.), Fernández 14 (2x3), Zohnová 11 (3x3), Castro 11 (1x3), Gburczyk 8 (2x3), Majewska 6 (1 bl.), Burse 6, Vučurović 5 (1x3), Kotnis 2, Cohen 0 (5 as.), Gajdosz 0, Pawlak 0 (6 prz.).

ŁKS Siemens-AGD: Oha 18 (14 zb., 4 prz.), Novikava 12 (1x3, 5 as.), Grabowska 7, Shchypakina 6 (1x3), Seals 4, Makowska 3, Hylewska 2, Owczarek 2.