Niespodziewana porażka dąbrowian - po meczu MKS Dąbrowa Górnicza - PTG Sokół Łańcut

W jedynym wtorkowym spotkaniu 1. ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza niespodziewanie przegrała u siebie z PTG Sokołem Łańcut 75:85. Dąbrowianie, którzy do tej pory tylko raz polegli we własnej hali, nie wykorzystali szansy na awans na 1. miejsce.

Jacek Konsek

Już pierwsza połowa pokazała, że Sokół Łańcut nie zamierza łatwo sprzedać skóry na parkiecie czołowej ekipy 1. ligi. Pięciopunktowe prowadzenie po dwóch kwartach to zasługa przede wszystkim świetnej skuteczności w rzutach za dwa punkty (18/25).

W trzeciej odsłonie do pracy wzięli się dąbrowianie. Świetnie dysponowany w rzutach z dystansu był Radosław Basiński (pięć trójek), który pociągnął zespół do serii 10:0. Wydawało się wówczas, że MKS doścignie rywala i wyjdzie na prowadzenie.

Nic bardziej mylnego. Kapitalna postawa Sokoła w czwartej kwarcie, kiedy zdobył aż 37 punktów, ponownie odwróciła losy meczu. W kluczowym momencie za trzy trafił Tomasz Fortuna, który nie mylił się także na linii rzutów wolnych. Lider gości uzbierał 12 punktów w ostatnich pięciu minutach gry.

Tym samym walczący o play off Sokół zapisał na swoim koncie bardzo cenne dwa punkty. Dąbrowianie nie wykorzystali natomiast szansy na wskoczenie na fotel lidera.

MKS Dąbrowa Górnicza - PTG Sokół Łańcut 75:85 (14:16, 21:24, 19:8, 21:37)

MKS: Radosław Basiński 26, Łukasz Szczypka 14, Krzysztof Koziński 13, Marek Piechowicz 8, Paweł Bogdanowicz 8, Grzegorz Szybowicz 3, Paweł Zmarlak 2, Piotr Zieliński 1, Grzegorz Zawierucha 0.

Sokół: Tomasz Fortuna 24, Bartosz Dubiel 19, Maciej Strzelecki 12, Rafał Glapiński 12, Wojciech Pisarczyk 8, Ireneusz Chromicz 8, Jacek Balawender 2, Jaromir Szurlej 0.

W ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie w najbliższy weekend, MKS zmierzy się u siebie z Victorią Górnik Wałbrzych (sobota, 18), Siarka zagra na wyjeździe z Asseco Prokomem 2 Gdynia (niedziela, 16), a Intermarche Zastal będzie gościł Sudety Jelenia Góra (sobota, 17).