Finał Mistrzostw Polski U-20 - dzień I

We włocławskiej Hali Mistrzów rozpoczął się Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. W pierwszym meczu Wilki Morskie pokonały Polonię Warszawa, a później Polonia 2011 rozgromiła Spójnię Stargard Szczeciński.

Jacek Seklecki

Grupa A

Zgodnie z przewidywaniami triumfator ostatnich dwóch edycji Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych i główny faworyt tegorocznego turnieju, Polonia 2011 z wysokiego C zaczęła mecz przeciwko Spójni Stargard Szczeciński. Koszykarze ze stolicy prowadzili już 24:6, a pierwszą połowę zakończyli 20-punktowym prowadzeniem (40:20). Trzecią kwartą rozpoczęli od wyniki 17:2, stąd blisko 40 punktów więcej na koniec meczu nikogo nie powinno dziwić. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięzców był Piotr Pamuła, który aż czterokrotnie trafiał z dystansu i zdobył łącznie 16 punktów.

Polonia 2011 Warszawa - Spójnia Stargard Szczeciński 79:42 (24:13, 16:7, 26:13, 13:9)

Polonia 2011: Pamuła 16, Ponitka 13, Sulima 11, Pieklak 9, Szymański 8, Michalak 5, Mroczek 5, Mokros 4, Kowalczyk 4, Łańcucki 2, Kucharek 2, Olesiński 0.

Spójnia: Wróblewski 13, Dylik 11, Kasprzak 6, Bodych 4, Ulchurski 3, Sobolewski 2, Kazimierczak 2, Dąbrowski 1, Błaszczyk 0, Fittller 0, Ważny 0.

Znicz Jarosław zaczął bardzo dobrze. Wygrywał już 10:4, ale po tym nastąpiła seria 11:2 TKM Włocławek. Od tego momentu gra się wyrównała i dopiero trzecia kwarta przyniosła rozstrzygnięcia. Gospodarze od stanu 44:39 zdobyli 15 punktów przy zaledwie dwóch drużyny z Jarosławia, ale jak się okazało i to nie dało pewnego zwycięstwa. Znicz na półtorej minuty przed końcem zniwelował straty do zaledwie pięciu punktów (67:62 dla TKM), ale końcówkę lepiej rozegrali zawodnicy z Włocławka i wygrali ostatecznie 79:66.

TKM Włocławek - MKS Znicz Jarosław 79:66 (15:12, 17:21, 20:6, 27:27)

TKM: Pietrzak 18, Michalak 17, Adamczewski 13, Glabas 12, Gołębiewski 6, Sadowski 6, Czerwiński 5, Maciejewski 2, Szczechowicz 0.

Znicz: Wyka 18, Dusiło 15, Moralewicz 12, Urban 9, Cukierda 8, Gazarkiewicz 3, Kus 1, Kamiński 0.

M Drużyna Pkt Zw-Por +/-
1. Polonia 2011 Warszawa 2 1 - 0 79 - 42
2. TKM Włocławek 2 1 - 0 79 - 66
3. Znicz Jarosław 1 0 - 1 66 - 79
4. Spójnia Stargard Szczeciński 1 0 - 1 42 - 79

Grupa B
Polonia Warszawa w świetnym stylu rozpoczęła mecz przeciwko Wilkom Morskim. Po pięciu minutach kompletnie bezradnej gry szczecinian wobec świetnej obrony Polonii gry drużyna ze stolicy prowadziła już 12:0! Ale od tego momentu role się odwróciły. To Wilki przejęły inicjatywę i rzucili 24 punkty przy zaledwie trzech ze strony warszawian! Do końca pierwszej połowy utrzymała się dziesięciopunktowa przewaga Wilków, którzy w trzeciej kwarcie powiększyli ją jeszcze do 20 oczek i właśnie tylko wygrali cały mecz 83:63. MKS Polonia Warszawa - STK Wilki Morskie Szczecin 63:83 (15:18, 13:21, 14:20, 21:24) Polonia: Czujkowski 22, Jędruszak 13, Kuśmierz 12, Luto 6, Kwiatkowski 4, Śpica 3, Bojko 3, Nogajski 0, Jaworski 0. Wilki: Bojko 21, Nowacki 18, Gielo 16, Steciuk 15, Janecki 6, Knowa 3, Kwaśniewski 2, Kujawski 2, Hamdaoui 0. Czarni Słupsk świetnie rozpoczęli, prowadząc 15:3, a na koniec pierwszej kwarty nawet 21:5. Śląsk jednak wraz z rozpoczęciem drugich dziesięciu minut zaczął odrabiać straty i przegrywał w pewnym momencie już tylko 18:27. Taki stan rzeczy trwał aż do czwartej kwarty i w tym czasie Śląsk nie był w stanie zbliżyć się do słupszczan na mniej punktów. W ostatniej części meczu Czarni Słupsk potwierdzili, że tego dnia byli zdecydowanie lepsi od drużyny z Dolnego Śląska i wygrali 70:49. WKS Śląsk Wrocław - STK Czarni PGK Słupsk 49:70 (5:21, 13:10, 14:12, 17:27) Śląsk: Parzeński 13, Strzelecki 8, Waszak 8, Zygadło 5, Kulon 5, Sęk 4, Misiołek 3, Zyskowski 2, Kowalski 1, Kopiowski 0, Zieliński 0, Michalak 0. Czarni: Przyborowski 18, Ścigała 17, Sobczyński 15, Magnuszewski 13, Rzeczkowski 4, Osiński 2, Długosz 1, Raczkowski 0.

1. STK Czarni PGK Słupsk 2 1 - 0 70 - 49
2. STK Wilki Morskie Szczecin 2 1 - 0 83 - 63
3. MKS Polonia Warszawa 1 0 - 1 63 - 83
4. WKS Śląsk Wrocław 1 0 - 1 49 - 70

Najlepsi strzelcy, dzień I 1. Alan Czujkowski (MKS Polonia Warszawa) - 22 2. Radosław Bojko (STK Wilki Morskie Szczecin) - 21 3. Michał Pietrzak (TKM Włocławek) - 18 -. Dariusz Wyka (MKS Znicz Jarosław) - 18 -. Patryk Przyborowski (STK Czarni PGK Słupsk) - 18 -. Karol Nowacki (STK Wilki Morskie Szczecin) - 18 7. Sebastian Ścigała (STK Czarni PGK Słupsk) - 17 -. Maciej Michalak (TKM Włocławek) - 17 9. Tomasz Gielo (STK Wilki Morskie Szczecin) - 16 -. Piotr Pamuła (Polonia 2011 Warszawa) - 16 11. Robert Sobczyński (STK Czarni PGK Słupsk) - 15 -. Michał Steciuk (STK Wilki Morskie Szczecin) - 15 -. Sebastian Dusiło (MKS Znicz Jarosław) - 15 Plan dnia II (18.03.2010): 10:00 STK Czarni PGK Słupsk - STK Wilki Morskie Szczecin 12:30 MKS Znicz Jarosław - Spójnia Stargard Szczeciński 15:00 WKS Śląsk Wrocław - MKS Polonia Warszawa 20:00 TKM Włocławek - Polonia 2011 Warszawa