1. liga koszykarek: Faworytki zgodnie z planem

BS PA-CO Bank Pabianice potwierdził swoją absolutną dominację na zapleczu FGE i wygrał 18 mecz z rzędu. Pabianiczanki, które mają już zapewniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, nie bez problemów uporały się z KS Piaseczno 85:77. Dwa punkty zapisały na swoje konta także pozostałe drużyny z czołówki.

Jacek Konsek

Pabianiczanki niespodziewanie miały dużo problemów z przedostatnią ekipą KS Piaseczno. Po pewnie wygranej premierowej kwarcie nadeszła druga odsłona, przegrana przez faworytki aż 10:20. Koszykarki z Piaseczna trafiły tego dnia aż 12 trójek. Druga połowa należała już do gospodyń, które pewnie sięgnęły po dwa oczka, a doświadczona Olga Żytomirska zdobyła 27 punktów, sześć zbiórek i cztery asysty.

Wyrównana batalia miała także miejsce w Łomiankach, gdzie miejscowy Arcus SMS PZKosz przegrywał do przerwy z AZS AWF Katowice różnicą sześciu oczek. W decydujących dwóch kwartach młode koszykarski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie triumfowały 79:72.

Znacznie łatwiej pełną pulę zgarnęły dwie kolejne drużyny z czołówki. Zarówno Widzew Łódź jak i Finepharm Karkonosze Jelenia Góra nie miały większych problemów z ograniem swoich przeciwników. Tym samym walka o drugie miejsce wciąż pozostaje otwarta. Nie ulega bowiem wątpliwości, że pabianiczanki mają awans do FGE zapewniony.

Wyniki:

Widzew Łódź - TS Ostrovia Ostrów 67:53 (13:11, 22:16, 12:14, 20:12)
Żyrardowianka Żyrardów - AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów 83:70 (16:21, 22:9, 23:17, 22:23)
Arcus SMS PZKosz Łomianki - AZS AWF Katowice 79:72 (17:19, 20:24, 18:11, 24:18)
Korona Kraków - MKS PWSZ KON-BET Konin 68:84 (25:23, 9:18, 18:20, 16:23)
BS PA-CO Bank Pabianice - KS Piaseczno 85:77 (28:15, 10:20, 27:21, 20:21)
Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - VBW Gdynia 81:54 (16:15, 18:11, 14:13, 33:15)