AZS Gorzów w finale FGE! - relacja ze spotkania CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski

Poniedziałkowy mecz nie rozczarował zebranych kibiców w hali przy ulicy Dąbrowskiego. Emocje były niesamowite do samego końca, a wynik spotkania mógł się zmienić nawet w ostatniej sekundzie pojedynku. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego ostatecznie zwyciężyły i to one wystąpią w wielkim finale koszykarskich rozgrywek o Mistrzostwo Polski.

Paweł Koźlik

Cały mecz był bardzo wyrównany, a prowadzenie jednej z drużyn dość często się zmieniało. Optyczną przewagę w pierwszej kwarcie posiadały gorzowianki i to one wygrały minimalnie pierwszą kwartę 18:17. Gra była nerwowa z obydwu stron, a polkowiczanki dopiero pod sam koniec zaczęły poprawiać wynik celnymi rzutami skutecznej w tej części spotkania, Małgorzaty Babickiej.

Gra w drugiej ćwiartce była nadal wyrównana z tym tylko, że to tym razem Pomarańczowe prowadziły po tej odsłonie. Rozegrała się Shanon Bobbitt, która przy swoim niskim wzroście zanotowała kilka udanych zbiórek w obronie, a następnie dobrym rozegraniem rozprowadzała swoje koleżanki na punktowe pozycje. Zawodniczki AZS-u nie trafiały już z taką częstotliwością jak w poprzedniej kwarcie, która zakończyła się prowadzeniem miejscowych 33:30.

W trzeciej kwarcie wpadło sporo "trójek" - trafiały na przemian oba zespoły. Wśród CCC uaktywniła się Daria Mieloszyńska a w AZS-ie Agnieszka Kaczmarczyk, która oddała dwa ważne rzuty zza linii 6,25m w samej końcówce. Doskonale swoją drużynę dopingowali fani z Gorzowa, którzy stawili się Polkowicach w liczbie kilkudziesięciu osób.

Czwarta kwarta to istna nerwówka. Prowadziły gorzowianki, ale Pomarańczowe nie zamierzały oddać finału bez walki. Na 30 sekund przed końcem spotkania celnie za trzy trafiła Mieloszyńska. Piłkę miały gorzowianki przy swoim prowadzeniu 76:74, które za chwilę straciły na rzecz CCC. Zostawały sekundy - piłka znów poszła do "Didi", która rzuciła w akcie rozpaczy z dala od linii za trzy. Niestety ku nieszczęściu miejscowej widowni piłka nie przeleciała przez obręcz i to ostatecznie koszykarki z Gorzowa fetowały radośnie ze swoimi fanami awans do finału FGE.