1. liga koszykarzy: Zastal i Siarka bliżej PLK

Gospodarze wykorzystali atut własnego parkietu i są bliżej awansu do PLK. Mowa o Intermarche Zastalu Zielona Góra i Siarce Tarnobrzeg, którzy po ciężkich bojach odprawili swoich przeciwników i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

Jacek Konsek

Losy obu spotkań ważyły się do ostatnich minut, co pokazuje, że walka o awans do PLK jest w tym roku niezwykle zacięta. Zielonogórzanie jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną prowadzili różnicą zaledwie trzech oczek. Dopiero celnie wykonywane rzuty wolne spowodowały, że ostateczny wynik brzmiał 73:61.

Jeszcze więcej emocji towarzyszyło starciu w Tarnobrzegu. Miejscowa Siarka pokonała koszykarzy z Dąbrowy Górniczej, mimo że w ostatniej kwarcie zdobyła ledwo dziewięć punktów.

Intermarche Zastal Zielona Góra - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 73:61 (20:13, 17:16, 13:20, 23:12) http://www.sportowefak...elacja-z-/ " target=_blank>->Czytaj relację z tego meczu<-

Zastal: Mateusz Jarmakowicz 21, Marcin Flieger 15, Marcin Chodkiewicz 9, Jarosław Kalinowski 9, Maciej Raczyński 7, Tomasz Wojdyła 6, Grzegorz Kukiełka 6, Artur Busz 0.

ŁKS: Piotr Trepka 17, Filip Kenig 10, Jakub Dłuski 8, Daniel Wall 8, Krzysztof Morawiec 7, Bartłomiej Szczepaniak 6, Dariusz Kalinowski 3, Michał Krajewski 2, Bartosz Bartoszewicz 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Zastalu

Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 70:67 (24:21, 22:18, 15:16, 9:12) http://www.sportowefak...elacja-z-/ " target=_blank>->Czytaj więcej o tym meczu<-

Siarka: Wojciech Barycz 18 (12 zb), Michał Baran 12, Karol Szpyrka 12, Piotr Miś 11, Bartosz Krupa 9, Tomasz Pisarczyk 6, Adrian Czerwonka 2, Kamil Uriasz 0.

MKS: Adam Lisewski 12, Łukasz Szczypka 12, Marcin Piechowicz 10, Piotr Zieliński 9, Paweł Zmarlak 8, Krzysztof Koziński 6, Radosław Basiński 5, Paweł Bogdanowicz 3, Michał Lewicki 2, Grzegorz Szybowicz 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Siarki