CSKA Moskwa mistrzem Rosji

Szósty sezon z rzędu nie ma na nich mocnych w Rosji. CSKA Moskwa w finale ligi rosyjskiej pokonała po raz trzeci lokalnego rywala Chimki 88:78 i zdobyła mistrzostwo kraju. Dla podopiecznych Ettore Messiny był to już 15 triumf w historii niepodległej Rosji. Wśród pokonanych brylował nasz rodak Maciej Lampe, zdobywca 21 punktów.

Jacek Konsek

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando koszykarzy CSKA, którzy pierwsza odsłonę wygrali 22:17. Miejscowe Chimki próbwało nawiązać walkę w kolejnej odsłonie, kiedy to zbliżyli się do dużo bardziej utytułowanego rywala. Tegoroczny zwycięzca Euroligi nie pozostawił jednak wątpliwości w drugiej połowie, pieczętując swój kolejny tytuł w niezwyklej bogatej historii klubu. Red Army 24-krotnie okazywała się najlepszym zespołem w ZSRR oraz 15 razy triumfowała w historii niepodległej Rosji. Co więcej moskiewska drużyna aż 6-krotnie nie miała sobie równych w rozgrywkach Euroligi, zdobywając najcenniejszy puchar na Starym Kontynencie po raz drugi w ostatnich trzech latach.

W szeregach Chimki bardzo dobrze spisał się Maciej Lampe. Nasz rodak spędził na parkiecie 29 minut i zdobył 21 punktów, trafiając 8 z 11 rzutów z gry oraz 5 z 7 rzutów wolnych. Reprezentacyjny podkoszowy zakończył tym samym swój najbardziej udany sezon na rosyjskich parkietach. Wystąpił w 30 meczach, spędzając na parkiecie średnio nieco ponad 26 minut. W tym czasie notował przeciętnie 15,8 punktów i 7,1 zbiórek.