WNBA: Fever odrabiają straty

Ubiegłoroczne finalistki WNBA, koszykarki Indiany Fever się nie poddają. W drugim meczu półfinału Konferenci Zachodniej wykorzystały atut własnego parkietu i pokonały New York Liberty doprowadzając tym samym do remisu w serii. Double-double na swoim koncie zapisała Tamika Catchings.

Krzysztof Kaczmarczyk

W Indianapolis miejscowe zawodniczki Fever nie pozostawiły tym razem złudzeń rywalkom z Nowego Jorku, a bohaterką meczu była Tamika Catchings, która w swoich statystykach zapisała 14 double-double w swoim 30 meczu w fazie play off. - Wiemy jako drużyna, jak dobre jesteśmy. Jesteśmy znakomitym zespołem. Poprawiłyśmy kilka rzeczy w naszej grze i było dobrze - powiedziała po spotkaniu bohaterka Fever.

W poprzednim sezonie Detroit Shock po pierwszym meczu finałów Konferencji Wschodniej prowadziło z Indianą Fever 1:0, żeby przegrać serię 2:1. W tym sezonie w Indianapolis liczą na powtórkę z rozrywki. - Jesteśmy w takiej samej sytuacji, jak przed rokiem. Jak myślicie, co zamierzamy z tym zrobić? - zapytała ironicznie Catchings.

W drugim meczu Fever były zdecydowanie lepsze od Liberty i już po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 13 oczek. Podopieczne Lin Dunn uaktywniły swoją największą broń, czyli defensywę, która pozwoliła objąć prowadzenie po trzech kwartach 64:46. W ostatniej kwarcie gra się rozluźniła, dlatego też przewaga gospodyń zmalała do zaledwie 8 punktów.

- Nie umiałyśmy dzisiaj umieścić piłki w dziurze i to był nasz podstawowy problem - powiedziała po meczu Ann Donovan, opiekunka New York Liberty.

Decydujące starcie odbędzie się w Madison Square Garden. NA triumfatora czeka już w finale Konferencji Wschodniej Atlanta Dream.