Trefl zrewanżował się Polpharmie

Koszykarze Trefla Sopot zrewanżowali się starogardzkiej Polpharmie za środową porażkę u siebie w pierwszym meczu sparingowym tych drużyn. Podopieczni Karlisa Muiznieksa w stolicy Kociewia zagrali znakomicie i wygrali 96:69.

Patryk Kurkowski

Przerwa w treningach, co oznaczało krótki odpoczynek przyniosła wymierne skutki. Trefl w drugim meczu kontrolnym z Polpharmą wyglądał znacznie lepiej, wygrał bardzo przekonywająco, bo różnicą aż 27 punktów.

Podopieczni Karlisa Muiznieksa już od pierwszych minut dyktowali warunki, czwarta drużyna poprzedniego sezonu szybko wyszła na prowadzenie, już po 10 minutach spotkania wygrywała 15 punktami! W kolejnych odsłonach wciąż karty rozdawali przyjezdni, choć w drugiej odsłonie SKS uzbierał tylko o jedno oczko mniej niż Trefl. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ekipa z Trójmiasta nadal brylowała, pewnie zmierzała po drugie zwycięstwo w meczach przedsezonowych i zarazem po rewanż za środową porażkę. Koniec końców sopocianie w drugiej części starcia dołożyli 11 oczek i ostatecznie triumfowali 96:69.

To nie był dobry mecz dla podopiecznych Pawła Turkiewicza. Starogardzianie mieli niemałe problemy ze zdobywaniem punktów, szwankowała defensywa, która była bardzo nieszczelna, w dodatku SKS popełniał sporo błędów w ataku, tracił przez to piłki. Najskuteczniejszym graczem Polpharmy został Deonta Vaughn, który zdobył 19 punktów. Ponadto 10 oczek uzbierał Kirk Archibeque.

Sopocianie natomiast złapali wiatr w żagle, odpoczynek wpłynął na nich rewelacyjnie, poruszali się po parkiecie niezwykle szybko, nie mieli tym razem problemów z defensywą, a świetnie spisywali się także w ofensywie. Ponownie błysnął Giedrius Gustas, autor 18 punktów dla przyjezdnych. Wtórował mu Jermaine Beal, który rzucił 17 oczek.

Była to pierwsza porażka Kociewskich Diabłów podczas przygotowań do nowego sezonu Tauron Basket Ligi. Wcześniej Farmaceuci pokonali Asseco Prokom II Gdynia oraz Trefl w Sopocie. Dla zawodników Muiznieksa było to z kolei drugie zwycięstwo - wcześniej ograli New Yorker Phantoms Brunszwik.

W weekend Trefl i Polpharma zagrają w Toruniu w VIII Memoriale im. Wojciecha Michniewicza. W sobotę sopocianie zmierzą się ze Zniczem Basket Pruszków, a starogardzianie z Anwilem Włoclawek. W niedzielę natomiast rywalem graczy Muiznieksa będzie srebrny medalista ostatniego sezonu TBL, a formę Farmaceutów sprawdzi pierwszoligowa KPSW Astoria Bydgoszcz.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 69:96 (17:32, 20:21, 16:20, 16:23)

Polpharma: Deonta Vaughn 19, Kirk Archibeque 10, Tomasz Cielebąk 9, Adam Metelski 8, Marcin Dutkiewicz 7, Michael Hicks 7, Brian Gilmore 5, Adrian Mroczek 2, Kamil Chanas 2, Michael Gruner 0, Karol Michałek 0, Karol Szpyrka 0.

Trefl: Giedrius Gustas 18, Jermaine Beal 17, Marcin Stefański 12, Filip Dylewicz 11, Lawrence Kinnard 10, Michał Hlebowicki 8, Paweł Kikowski 7, Dragan Ceranic 7, Adam Waczyński 6.