Koszarek postraszył Chimki Thomasa Kelatiego

Dwaj reprezentanci Polski spotkali się w meczu eliminacji do Euroligi. Pepsi Caserta Łukasza Koszarka przegrało z Chimki Moskwa Thomasa Kelatiego 74:77. Świetny mecz rozegrał rozgrywający włoskiego zespołu.

Jacek Seklecki

Łukasz Koszarek i jego Pepsi Caserta walczą o Euroligę. Drużynę naszego najlepszego rozgrywającego los skojarzył z ekipą Chimki Moskwa, w której występuje Thomas Kelati.

Oba zespoły rozegrały świetny mecz w Casercie, jednak zwycięsko wyszła z niego drużyna z Rosji. Chimki wygrały 77:74, ale jeśli chodzi o formę reprezentantów Polski to zdecydowanie lepiej zaprezentował się Koszarek. Rozgrywający włoskiego zespołu zdobył w tym spotkaniu 16 punktów, miał trzy zbiórki i asystę w 26 minut.

Kelati natomiast spędził na parkiecie 30 minut, jednak w tym czasie zdołał wzbogacić konto swojej drużyny o sześć oczek. Dodatkowo miał zbiórkę, dwie asysty i dwa przechwyty.

Łukasz Koszarek: 16 punktów (3/5 za 2, 2/3 za 3, 4/4 za 1), 3 zbiórki, 1 asysta.

Thomas Kelati: 6 punktów (0/1 za 2, 2/5 za 3), 1 zbiórka, 2 asysty, 2 przechwyty.