Mistrzynie pokazały klasę - relacja z meczu Blachy Pruszyński Lider Pruszków - Lotos Gdynia

Nie tak wyobrażały sobie inaugurację sezonu w Pruszkowie koszykarki Lidera. Po słabym meczu podopieczne Arkadiusza Konieckiego uległy Lotosowi Gdynia 66:102, już do przerwy przegrywając różnicą dwudziestu dziewięciu punktów.

Andrzej Walczak

Przed spotkaniem rzucająca Lidera Magdalena Skorek przestrzegała, że mecz z Lotosem będzie cięższy jak ten z Energą Toruń, który pruszkowianki wygrały dzięki ostatniej akcji meczu. Zawodniczki Arkadiusza Konieckiego z aktualnymi mistrzyniami Polski przegrały, zanim na dobre zaczął się mecz. Już po kilku pierwszych akcjach Lotos prowadził 9:0, a całą kwartę wygrał 29:11.

Pruszkowianki nie radziły sobie zarówno na obwodzie, jak i w polu trzech sekund. Nie do zatrzymania była Elina Babkina, która w samej tylko pierwszej kwarcie zdobyła 12 punktów. W drugiej części zawodów do zdobywania punktów włączyła się Daria Mieloszyńska (11 punktów do przerwy).

Trener Arkadiusz Koniecki jeszcze w pierwszej połowie desygnował do gry wszystkie koszykarski, ale obraz gry nie uległ zmianie. Po 20 minutach gry Lider przegrywał aż 23:52 i było już praktycznie po meczu.

Prowadzony przez Nikołaja Tanasejczuka Lotos wykazał się niezwykłą konsekwencją w grze. Za każdym razem kiedy miejscowym wychodziła jakaś akcja w ataku, opiekun Lotosu energicznie zachęcał swoje podopieczne do lepszej gry, przez co w drugiej połowie Lider nie potrafił się zbliżyć na więcej jak dwadzieścia trzy punkty.

Dobre zawody w ekipie z Trójmiasta rozegrała pochodząca z Pruszkowa Olivia Tomiałowicz, która jest wychowanką Lidera. Reprezentanta Polski do lat 20 zdobyła 8 punktów i miała 5 asyst.

Blachy Pruszyński Lider Pruszków - Lotos Gdynia 66:102 (11:29, 12:23, 19:33, 24:17)

Punkty dla Lidera: Bednarek 13 (1), Skorek 12, Koc 11 (1), Chomać 8, Bednarczyk 6 (2), Pułtorak 5 (1), Antczak 4, Cymmer 3, McCants 2, Furdak 1, Kopczyk 1, Cwiklińska 0.

Punkty dla Lotosu: Jujka 20, Babkina 18 (1), Bjelica 15 (2), Kaczmarska 14 (2), Mieloszyńska 14 (4), Tomiałowicz 8 (2), Sosnowska 7 (1), Musovic 4, Misiuk 2, Formella 0.