Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Lampe nie zwalnia tempa, skuteczny Hyży

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli wciąż wysoka forma Macieja Lampego w Uniksie Kazań, bardzo dobre spotkanie Radosława Hyżego w lidze czeskiej oraz kolejna porażka zespołu Łukasza Koszarka.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 16 minut, 3 punkty, zbiórka, asysta i przechwyt. Zespół polskiego rozgrywającego przegrał u siebie z Canadian Solar Bolonia 63:71 i z bilansem 0-5 zajmuje przedostatnie, 15. miejsce. Koszarek w pięciu meczach tego sezonu notował średnio 3,8 punktu, 1,4 zbiórki i 1,2 przechwytu.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 19 minut, 4 punkty, 5 zbiórek i asysta. Zespół Polaka wygrał na wyjeździe z Fabi Shoes Montegranaro 98:93 i z bilansem 3-2 plasuje się na 6. miejscu. Reprezentant naszego kraju w pięciu meczach tego sezonu notował przeciętnie 9 punktów, 6,4 zbiorki i 2,2 przechwytu.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie pojawił się na parkiecie w przegranym meczu z Lottomatiką Rzym 73:84. Zespół naszego rodaka z bilansem 1-4 zajmuje 13. miejsce. Polski center wystąpił w trzech meczach tego sezonu i notował średnio 2,7 punktu i 1,4 zbiórki.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 34 minuty, 17 punktów, 8 zbiórek, 3 przechwyty, asysta i blok. Drużyna reprezentanta Polski w ramach rozgrywek ligi VTB przegrała u siebie z CSKA Moskwa 60:69 i z bilansem 2-1 zajmuje 2. miejsce w grupie A. W tych rozgrywkach Lampe zdobywa średnio 17,7 punktu i 7,7 zbiórki. W lidze rosyjskiej Uniks nie grał, następny mecz rozegra w najbliższą niedzielę.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 30 minut, 11 punktów, 5 zbiórek, asysta i przechwyt. Mistrz Rosji w ramach rozgrywek Euroligi pokonał na wyjeździe Rivas Ecopolis Madryt 76:54. UMMC z bilansem 3-0 zajmuje 1. miejsce w grupie B. Niedziela: 29 minut, 14 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty. Drużyna Polki zwyciężyła na wyjeździe Dynamo Nowosybirsk 83:56 i z bilansem 5-0 przewodzi w lidze rosyjskiej. Bibrzycka w pięciu spotkaniach notowała średnio 11,4 punktu i 3 zbiórki.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - 23 minuty, 4 punkty i 7 zbiórek. Zespół naszego rodaka po dogrywce zwyciężył na wyjeździe Oyak Renault Bursa 87:81 i z bilansem 3-2 zajmuje 6. miejsce. Reprezentant Polski w pięciu meczach tego sezonu notował średnio 11,8 punktu i 5,2 zbiórki.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (LTHcast Mercator Skofja Loka) - 17 minut, 6 punktów, 2 zbiórki i blok. Zespół naszego rodaka poległ przed własną publicznością z Elektrą Sostanj 58:74 i z bilansem 0-4 zajmuje przedostatnie, 8. miejsce. Młody Polak w trzech meczach tego sezonu notował średnio 8,3 punktu i 3,7 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 20 minut, 16 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty. Zespół Polaka wygrał na wyjeździe z BC Kolin 83:64 i z bilansem 8-1 zajmuje 2. lokatę. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach nasz rodak zdobywał średnio 7 punktów i 4,4 zbiórki.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - 20 minut, 6 punktów, 4 zbiórki i 2 bloki. Ekipa pierwszego Polaka w NBA przegrała przed własną publicznością z BK Pardubice 70:80 i z bilansem 5-4 zajmuje 5. miejsce. Trybański w dziewięciu spotkaniach notował przeciętnie 8 punktów, 6 zbiórek i 1,8 bloku.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 18 minut, 6 punktów, 2 przechwyty, zbiórka i asysta. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Astrum Levice 83:85. Sobota: 34 minuty, 9 punktów, 5 zbiórek, asysta i przechwyt. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła we własnej hali MBK Handlova 80:76 i z bilansem 8-5 plasuje się na 2. Miejscu. Polski skrzydłowy w dotychczasowych 11. spotkaniach zdobywał średnio 9,9 punktu, 3,6 zbiórki, 2,4 asysty i 2,2 przechwytu.

RUMUNIA

Rafał Bigus (CS Energia Rovinari Targu Jiu) - 18 minut, 6 punktów i 6 zbiórek. Ekipa Bigusa przegrała na wyjeździe z CSM Oradea 68:85 i z bilansem 6-4 zajmuje 6. miejsce. W dotychczasowych 10. spotkaniach Bigus zdobywał średnio 6,7 punktu i 6,8 zbiórki.

NORWEGIA

Maciej Sterenga (Asker Aliens) - drużyna naszego rodaka poniosła dwie porażki - w środę u siebie z Baerum Basket 77:82 i w niedzielę na wyjeździe z Tromsoe Storm 75:86. Asker z bilansem 6-3 zajmuje 2. miejsce. Nasz rodak wystąpił tylko w jednym spotkaniu w tym sezonie.