NBA: Cousins załatwił Suns. 16 punktów Gortata

Słońca długo będą pamiętać spotkanie w Kalifornii. Kiepska czwarta kwarta w ich wykonaniu kosztowała zwycięstwo. Minorowe nastroje panują w Los Angeles Lakers, którzy na własnym parkiecie wysoko przegrali z Memphis Grizzlies.

Łukasz Brylski

Wydawało się, że w starciu z najgorszą drużyną w lidze wszystko idzie po myśli Phoenix Suns. Jeszcze w czwartej kwarcie podopieczni Alvina Gentry'ego po punktach Marcina Gortata po niespełna dwóch minutach gry prowadzili 79:65. Wydawało się, że utrzymanie bezpiecznej przewagi to tylko formalność.

W ekipie Królów dobrze spisywał DeMarcus Cousins, który w tej części meczu rzucił 13 ze swoich 28 oczek (najlepszy mecz kariery). Debiutant z Sacramento poderwał swoich kolegów do walki. Zryw się opłacił, ponieważ za sprawą trójki Omri Casspiego na 25,6 sekundy przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie 92:89. Wcześniej na czele byli w pierwszej kwarcie.

Mickael Pietrus próbował jeszcze ratować sytuację, ale piłka nie znalazła drogi do kosza. Wynik spotkania trafiając dwa rzuty wolne ustalił Cousins.

20 punktów i 12 asyst miał Steve Nash.

Gortat znów grał długo (36 minut), co przełożyło się na jego statystyki. W tym czasie zaliczył 16 punktów (6/10 z gry). Oprócz tego miał 6 zbiórek, 3 bloki i asystę. Miał także 3 faule.

Sacramento Kings - Phoenix Suns 94:89 (17:27, 22:21, 26:25, 29:16)

(Cousins 28 (8zb, 6as), Garcia 20 (11zb), Casspi 14 (10zb) - Nash 20 (12as), Carter 17, Gortat 16 (6zb))

Jeziorowcy znów zwiedli. Drużyna prowadzona przez Phila Jacksona nie miała szans w meczu z Grizzlies. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w trzeciej kwarcie. To właśnie w niej przyjezdni zaliczyli run 19:4, który pozwolił im odskoczyć na siedemnastopunktowe prowadzenie.

W ostatnim akcie tragedii Grizzlies dobili obrońców tytułu i odskoczyli na 26 oczek. Fani Lakers tego nie wytrzymali i nagrodzili swoich koszykarzy porcją gwizdów.

28 punktów dla przegranych, którzy w całym meczu popełnili 20 strat zdobył Kobe Bryant. Skuteczność (10/28) pozostawia jednak sporo do życzenia.

W ekipie Grizzlies świetnie spisał się Rudy Gay (28pkt). Memphis dzięki tej wygranej przerwało serię dwóch porażek.

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 85:104 (18:23, 21:25, 23:31, 23:25)

(Bryant 28, Brown 11, Gasol 10 (8zb) - Gay 27 (5zb), Randolph 21 (8zb), Mayo 15 (5as))