Puchar Europy: Lampe rozpoczął od zwycięstwa

Uniks Kazań z Maciejem Lampe w składzie zwyciężył w inauguracyjnym spotkaniu 1/16 Pucharu Europy z Gran Canaria 67:64. Reprezentant Polski zdobył 12 punktów i miał pięć zbiórek.

Jacek Konsek

Spotkanie w Kazaniu cały czas było bardzo wyrównane i ostatecznie zakończyło się trzypunktowym zwycięstwem Uniksu. Maciej Lampe spędził na parkiecie niecałe 21 minut i w tym czasie zgromadził 12 punktów (5/11 z gry) oraz pięć zbiórek i przechwyt.

Reprezentant Polski w siedmiu meczach tych rozgrywek zdobywał średnio 13,3 punktu i 7,6 zbiórki. Uniks w grupie A rywalizuje jeszcze z chorwacką Cedevitą Zagrzeb oraz serbskim Hemofarmem Stada Vrsac.

Bez punktów swój mecz zakończył tymczasem Łukasz Koszarek. Polski rozgrywający spędził na parkiecie niecałe 13 minut i w tym czasie zanotował po jednej zbiórce i asyście. Zespół naszego rodaka, Pepsi Caserta po dogrywce zwyciężyła u siebie Galatasaray Stambuł 81:76.

Zwycięstwo padło łupem także Benettonu Treviso z Jakubem Wojciechowskim w składzie. Włoski zespół triumfował nad Albą Berlin 75:71, a nasz młody podkoszowy zagrał zaledwie 55 sekund. W tym czasie popełnił jeden faul.