NBA: 40 zwycięstwo Ostróg

40 zwycięstw w 47 meczach to imponujący bilans San Antonio Spurs. Ostrogi w derbach Teksasu nie dały szans Houston Rockets (108:95) wygrywając 18 kolejny mecz przed własną publicznością!

W tym artykule dowiesz się o:

Bilans 40-7 jest jednym z najlepszych w historii NBA. Co ciekawe, ostatnie sześć z siedmiu drużyn, które miały taki bilans, wygrywały mistrzostwo ligi. Czy podobnie będzie w tym przypadku?

- Długo byliśmy w grze, ale oni są zbyt solidną dla nas drużyną. To obecnie najlepszy zespół w NBA - mówił po meczu Luis Scola, autor 23 punktów dla Rakiet.

Po trzech kwartach było jeszcze 76:71 dla gospodarzy, ale celne trójki i skuteczne akcje rozwiały wątpliwości kto tego dnia jest lepszy. Pod koszami szalał DeJuan Blair, który zapisał na swoim koncie 14 punktów i 12 zbiórek.

Spurs wygrali 18 mecz z rzędu we własnej hali (25-2), lecz przed nimi seria dziewięciu meczów wyjazdowych z cyklu Rodeo Road Trip.

- Trzeba rywalizować, egzekwować rzuty i starać się poprawiać. Nie ważne czy masz najlepszy, czy najgorszy bilans - powiedział Gregg Popovich, szkoleniowiec SAS.

----

W ostatnich dniach bardzo głośno o Sacramento Kings. Drugi najgorszy zespół na Zachodzie dopiero co pokonał na wyjeździe samych Los Angeles Lakers, a teraz odprawił z kwitkiem będących w niesamowitym gazie New Orleans Hornets. Królowie w obu spotkaniach mogli liczyć przede wszystkim na świetnego debiutanta - DeMarcusa Cousinsa.

25 punktów, 12 zbiórek i siedem asyst to dorobek młodego podkoszowego, który od początku sezonu utrzymuje wysoką formę.

Co ważne, Królowie przerwali tym samym 10-meczową serię zwycięstw Szerszeni, którzy z dnia na dzień pięli się w ligowej drabince.

- Byliśmy dobrze skoncentrowani i pewni siebie. W tym sezonie doznaliśmy już wielu ciosów, które teraz pozwalają nam lepiej radzić sobie ze wszystkim - przyznał Paul Westphal, trener Sacto.

----

Chicago Bulls to jedyna ekipa w NBA, która pokonała wszystkich swoich rywali z dywizji. Po zwycięstwie nad Indianą Pacers bilans Byków wynosi 11-0.

Carlos Boozer zdobył 24 punkty, a cztery mniej dołożył Derrick Rose - liderzy zespołu z Wietrznego Miasta. Gospodarze postawili kropkę nad "i" w czwartej kwarcie, którą wygrali 33:17.

Chicago z bilansem 33-14 jest drugą siłą Wschodu.