Żar przerywa fatalną passę porażek

Dopiero słabiutka i zdziesiątkowana kontuzjami Indiana Pacers nie dała rady Miami Heat, które tym samym przerwało serię 15 kolejnych porażek. Gracze z Florydy wygrali 98:96 a kluczową postacią był nie kto inny jak Dwyane Wade, zdobywca 35 punktów. Tymczasem zaskakująco wysokie zwycięstwo odniosły Szerszenie na parkiecie Ostróg, notując tym samym 8 wygraną z rzędu.

Jacek Konsek

To wprost niewiarygodne ale mistrzowie NBA z 2006 roku wygrali minionej nocy po raz pierwszy od 22 grudnia, przerywając fatalną serię 15 kolejnych porażek. Podopieczni Pata Riley?a uporali się z Indianą Pacers, w barwach której zabrakło dwóch najważniejszych zawodników ? Jermaine O?Neala i Jamaala Tinsley?a. Bohaterem Żaru był jak zwykle Dwyane Wade, zdobywca 35 punktów, 8 zbiórek i 4 asyst. Swoją cegiełkę do wygranej dołożył także środkowy Mark Blount, który 10 ze swoich 19 punktów uzbierał w decydującej czwartej kwarcie.

Tymczasem w starciu dwóch czołowych ekip z Konferencji Zachodniej niespodziewanie łatwe zwycięstwo zanotowali podopieczni Byrona Scotta. Była to pierwsza wygrana koszykarzy z Nowego Orleanu w hali AT&T Center od ponad 4 lat! O ile w pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany, o tyle po przerwie totalną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęli goście. Druga połowa wygrana została przez Hornets aż 60:35. Rewelacyjne zawody wśród przyjezdnych rozegrał David West - 32 punkty (15/19 z gry) i 7 zbiórek. - West był prawdziwym killerem. Był jak potwór. Zatrzymanie go było dla naszych obrońców niemożliwe - powiedział szkoleniowiec gości Gregg Popovich, którego podopieczni przegrali już 5 spotkanie w tym sezonie we własnej hali.

Drugi mecz z rzędu Niedźwiadki z Memphis muszą radzić sobie bez swojego lidera Pau Gasola. Wydaje się jednak, że powoli pałeczkę lidera w ekipie Grizzlies przejmuje Rudy Gay, który minionej nocy uzbierał 34 punkty, co jest jego nowym rekordem kariery. Goście z Los Angeles co prawda ani razu nie wyszli na prowadzenie w regulaminowym czasie gry, lecz udała im się ta sztuka w dogrywce. W niej kluczową postacią był Kyle Lowry, który wyprowadził miejscowych na jednopunktowe prowadzenie trafiając spod kosza. 22-letni obrońca zapisał na swoim koncie 21 punktów, co także jest jego rekordem kariery. Wśród pokonanych wyróżnił się Corey Maggette, zdobywca 35 punktów. Przypomnijmy, że Clipps muszą radzić sobie ostatnio bez jednego z najlepszych zbierających w lidze Chrisa Kamana, który odpoczywa z powodu drobnej kontuzji.