NBA: Lakers (wreszcie) wygrywają

Po pięciu porażkach z rzędu wreszcie wygrali Los Angeles Lakers. Dzięki pokonaniu San Antonio Spurs drużyna z Kalifornii odzyskała drugie miejsce na Zachodzie. Chicago Bulls trzecią kwartą zapewnili sobie zwycięstwo w Madison Square Garden.

- W pierwszej połowie nie graliśmy tak jak trzeba. W przerwie Tibs (trener Tom Thibodeau - przyp. aut.) nakazał nam zmianę nastawienia - powiedział Derrick Rose.

Wskazówki coacha Chicago Bulls okazały się niezwykle pomocne. Jego podopieczni rozpoczęli drugą połowę od runu 26:2, po którym prowadzili z Knicks 78:57. Od tego momentu miejscowi nie byli w stanie już im zagrozić.

- Wszyli na parkiet i zmusili nas do biegania. Można było odnieść wrażenie, że grają o stawkę. To bardzo dobra drużyna - stwierdził Chauncey Billups.

Najwięcej punktów (26) dla Byków zdobył Rose, który potwierdził, że zasługuje na nagrodę MVP sezonu.

Dla przegranych 21 oczek rzucił Carmelo Anthony.

New York Knicks - Chicago Bulls 90:103 (27:24, 28:28, 18:32, 17:19)

Anthony 21 (5zb), Walker 18, Douglas 13 (5zb) - Rose 26, Deng 23 (10zb), Boozer 14 (22zb)

Drużyna prowadzona przez Phila Jacksona nie bez problemów pokonała Ostrogi, które grały bez swojej najlepszej trójki - Tima Duncana, Tony'ego Parkera i Manu Ginobiliego.

Początek nie wskazywał na wyrównaną walkę. Gospodarze odskoczyli na dziesięć punktów i wydawało się, że bezpieczna przewaga zapewni komfort w kolejnych minutach. Rezerwowi Spurs zdołali jednak odrobić straty i na przerwę obydwa zespołu schodziły przy remisie po 45.

Decydujące uderzenie koszykarze z Miasta Aniołów zadali na niespełna trzy minuty przed końcem meczu. Trójkę trafił najlepszy w szeregach Lakers Kobe Bryant (27pkt) i gospodarze prowadzili 96:88. Przewaga Lakers jeszcze wzrosła i pierwsze zwycięstwo od 1 kwietnia stało się faktem.

Problemem Jeziorowców może być kontuzja prawego kolana Andrew Bynuma, której doznał w drugiej kwarcie.