Włochy: Szewczyk żegna się z play-off

Mimo że Air Avellino Szymona Szewczyka przystępowało do play-off z wyższego miejsca, aniżeli Benetton Treviso to z awansu do półfinału cieszą się rywale Polaka, którzy wygrali czwarty mecz 69:59, a całą serię 3:1.

Jacek Seklecki

Szymon Szewczyk spędził na parkiecie 31 minut, ale podobnie jak trzeci mecz tej serii, tak to w środowy wieczór nie było udane dla naszego reprezentanta. Szewczyk zdobył tylko sześć punktów, trafiając zaledwie dwa z 12 rzutów z gry! (2/6 za 2, 0/6 za 3, 2/4 za 1), miał także cztery zbiórki i dwie asysty.

Benetton już w pierwszej kwarcie pokazał, że w tym meczu będzie chciał zakończyć całą serię. W inauguracyjnej odsłonie zdobył 27 punktów, tracąc 17 i później przez całe spotkanie przewagę tę utrzymywał.

Najlepiej w drużynie zwycięzców zaprezentował się Donatas Motiejunas, który zdobył 20 punktów. Po stronie Air Avellino 18 punktów rzucił Taquan Dean. Ani na minutę na parkiecie nie pojawił się inny Polak - Jakub Wojciechowski.

Oprócz Benettonu Treviso do półfinału awansowało także Montepaschi Siena, które niespodziewanie w jednym meczu uległo Canadian Solar Bolonia i serię zakończyło 3:1. O medale zagra Armani Jeans Mediolan, które 3:1 pokonało Dinamo Ford Sassari oraz Bennet Cantu, który jako jedyny nie przegrał meczu w ćwierćfinale i w stosunku 3:0 odprawił z kwitkiem Cimberio Varese.