Rosja: Lampe i Kelati skuteczni, ale ich drużyny przegrały

Maciej Lampe (Uniks Kazań) i Thomas Kelati (Chimki Moskwa) byli najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich ekipach podczas drugich meczów ćwierćfinałowych play off rosyjskiej Superligi, lecz zarówno Uniks jak i Chimki przegrali na wyjazdach i o awansie zadecydują trzecie spotkania.

Jacek Konsek

Szczególnie niespodziewana jest porażka Uniksu Kazań, najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Zespół z Tatarstanu w pierwszym meczu ograł Niżnyj Nowogród 86:66 i zanosiło się na to, że w czwartek zakończy rywalizację. Nic bardziej mylnego - Uniks zaskakująco przegrał 82:88 i o awansie do półfinału zadecyduje trzeci mecz, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Kazaniu.

Maciej Lampe był najlepszym strzelcem Uniksu i zdobył 19 punktów (5/9 z gry, 9/13 z linii rzutów wolnych) oraz zaliczył pięć zbiórek. Na parkiecie spędził niecałe 28 minut.

Niezwykle wyrównane spotkanie miało z kolei miejsce w Sankt Petersburgu, gdzie miejscowy Spartak minimalnie zwyciężył Chimki Moskwa 76:74.

Thomas Kelati trafił siedem z 10 prób i, podobnie jak Lampe, zgromadził 19 oczek. W 34 minuty spędzone na parkiecie zapisał na swoim koncie ponadto trzy zbiórki, dwie asysty i przechwyt.

Decydujący mecz odbędzie się w sobotę w Moskwie.