Walter Hodge z mistrzostwem Karaibów

Rozgrywający Zastalu Zielona Góra Walter Hodge zdobył mistrzostwo Karaibów. Reprezentacja Wysp Dziewiczych z Hodge'm w składzie pokonała w finale imprezy ekipę Bahamów 91:89.

Jacek Seklecki

Mistrzostwa Karaibów rozgrywane były na Bahama, a do samego finału turnieju awansowały zespoły gospodarzy, a także Wysp Dziewiczych z Walterem Hodge w składzie. Zawodnik Zastalu Zielona Góra i jego partnerzy świetnie prezentowali się od samego początku meczu finałowego i już w pierwszej połowie prowadzili różnicą 20 punktów (53:33)!

Ekipa gospodarzy nie poddawała się jednak i już w trzeciej kwarcie odrobiła dziewięć punktów straty. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana, ale więcej szczęścia mieli koszykarze Wysp Dziewiczych i to oni wygrali 91:89, zdobywając tym samym tytuł mistrzowski.

Walter Hodge walnie przyczynił się do wywalczenia przez swoją reprezentację pierwszego miejsca. Koszykarz Zastalu zdobył 18 punktów, będąc trzecim strzelcem Wysp Dziewiczych.

Trzecie miejsca tego turnieju zajęła drużyna Jamajki.