ME U-18: Szwecja za silna dla biało-czerwonych

Wysoką porażką zakończył się drugi mecz polskich koszykarek w drugiej fazie mistrzostw Europy do lat 18. Biało-czerwone nie sprostały Szwedkom, przegrywając 39:75. W środę ważne spotkanie z Rumunią.

Jacek Konsek
Polki znów miały ogromne problemy ze skutecznością, w związku z czym kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Szwedki nie miały żadnych problemów z naszymi reprezentantkami. Już w pierwszej połowie osiągnęły bardzo wysokie prowadzenie, które powiększały w kolejnych kwartach. Fatalnie zagrały koszykarki, które w poniedziałek były czołowymi zawodniczkami w meczu z Turcją. Tercet Miłoszewska-Owczarzak-Woźniak kilkadziesiąt godzin wcześniej uzbierał 43 punkty, a przeciw Szwedkom chybił wszystkie 11 rzutów z gry! Jeszcze gorzej spisała się Patrycja Jastrzębska, która zakończyła mecz z 0/10 z gry.... Dla biało-czerwonych środa będzie kluczowym dniem. Wówczas zmierzą się one z outsiderem naszej grupy, Rumunią. Spotkanie z gospodyniami turnieju może zdecydować o awansie naszych koszykarek do fazy ćwierćfinałowej.
Polska - Szwecja 39:75 (9:17, 12:23, 11:17, 7:18)
Polska: Magdalena Wojdalska 10, Katarzyna Jaworska 7, Monika Skrzecz 5, Karina Szybała 4, Aleksandra Wolańska 4, Magdalena Koperwas 4, Joanna Sendlewska 2, Karolina Wilk 2, Patrycja Jastrzębska 1 (12 zb), Dominika Miłoszewska 0, Dominika Owczarzak 0, Kinga Woźniak 0. Najwięcej dla Szwecji: Josefin Vesterberg 21. Tabela