Turniej w Krośnie: Sokół najlepszy w Krośnie

W niedzielę odbyły się ostatnie spotkania w turnieju w Krośnie z udziałem czterech I-ligowych ekip. Najlepszy okazał się zespół Sokoła Łańcut, który odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę. Podobnie jak przed tygodniem na czwartym miejscu w imprezie uplasowała się drużyna SKK Siedlce.

Jakub Artych

Do niedzielnego spotkania SKK Siedlce przystąpiło bez Jacka Czyża i Michała Przybylskiego. Spotkanie miało wyrównany przebieg, lecz do początku 4 kwarty wydawało się , że to siedlczanie okażą się górą w starciu z beniaminkiem. Niestety dla ekipy z Mazowsza ostatnią odsłonę zdecydowanie wygrali rywale. Szczególnie dobra gra Huberta Mazura i jego 30 punktów, pozwoliło Polonii Przemyśl pokonać SKK.

W pojedynku o pierwsze miejsce w turnieju MOSiR Krosno podejmował Sokoła Łańcut. Gospodarze mogą mieć do siebie duże pretensje o pierwszą kwartę, w której byli zdecydowanie słabsi od podopiecznych Dariusza Kaszowskiego. Mimo dobrej gry w pozostałych częściach meczu, beniaminek nie zdołał odrobić strat i ostatecznie uległ gościom z Łańcuta 70:62.

MKS Polonia Przemyśl - SKK Siedlce 83:78 (24:32, 21:13, 13:22, 25:11)

Polonia: Mazur 30, Miszczuk 14, Mikołajko 11, Pydych 11, Sołtysiak 11, Bal 4, Musijowski 2.

SKK: Kowalczuk 24, Nędzi 17, Basiński 15, Czerwonka 11, Sulima 7, Kotwicki 4, Bal, Warecki.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - PTG Sokół Łańcut 62:70 (9:29, 20:12, 13:13, 20:16)

MOSiR: Makander 13, Piotrkowski 11, Kamecki 11, Pluta 10, Pieloch 6, Gawrzydek 4, Kamiński 3, Puścizna 2.

Sokół: Wilczek 15, Klima 15, Hałas 12, Dubiel 11, Pisarczyk 8, Fortuna 7, Bogdanowicz 2.