Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Polski mecz we Francji dla Żurowskiej

We francuskiej ekstraklasie naprzeciwko siebie stanęły Justyna Żurowska i Małgorzata Babicka. Więcej punktów zdobyła ta druga, ale zwycięstwo odniosła ekipa byłej zawodniczki Lotosu Gdynia. Ponadto świetny mecz w lidze VTB rozegrał Michał Ignerski.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Szymon Szewczyk (Umana Wenecja) - zespół naszego rodaka pauzował w tej serii gier. Z bilansem 9-7 zajmuje 7. miejsce, a Szewczyk w 16 spotkaniach zdobywał średnio 11,3 punktu i 6,6 zbiórki.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie zagrał ani minuty w wygranym meczu przeciwko Otto Caserta 73:71. Benetton z bilansem 7-10 zajmuje 12. miejsce. Wojciechowski w 5 spotkaniach tego sezonu notował średnio 1,8 punktu i 1,8 zbiórki.

Patrycja Gulak-Lipka (Basket Alcamo) - 24 minuty, punkt, 7 zbiórek, 3 przechwyty i 2 bloki. Zespół Polki przegrał z Roberta Faenza 43:58 i z bilansem 1-12 zajmuje 12. miejsce. Gulak-Lipka w 11 meczach notowała średnio 5,6 punktu i 5,4 zbiórki.

Magdalena Losi (Vassalli Vigarano, II liga) - 34 minuty, 21 punktów, 8 zbiórek i 5 przechwytów. Vassalli pokonało Officine Gaudino Collegno 70:53 i z bilansem 13-2 zajmuje 2. miejsce w grupie północnej, a Losi w 12 spotkaniach zdobywała średnio 17,7 punktu i 5,8 zbiórki.

Karolina Piotrkiewicz (Iveco Lenzi Bolzano, II liga) - 39 minut, 15 punktów, 12 zbiórek, 2 bloki, asysta i przechwyt. Zespół naszej rodaczki pokonał Delser Udine 63:61 i z bilansem 7-8 zajmuje 9. miejsce w grupie północnej. Nasza rodaczka w 15 spotkaniach zdobywała przeciętnie 13,7 punktu i 9,7 zbiórki.

ROSJA

Michał Ignerski (BK Niżny Nowogród) - wtorek: 9 minut, 2 punkty i asysta. Drużyna naszego rodaka przegrała w Pucharze Eurochallenge z Besiktasem Stambuł 64:75. sobota: 31 minut, 27 punktów i 4 zbiórki. Zespół Polaka w ramach ligi VTB pokonał Żalgiris Kowno 85:79.

Thomas Kelati (Chmiki Moskwa) - wtorek: 29 minut, 5 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty. Zespół reprezentanta Polski pokonał Aris Salonki 73:48 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Europy.

CZECHY

Paweł Mróz (Basketbal Svitavy) - 26 minut, 15 punktów, 3 zbiórki, 2 przechwyty, asysta i blok. Zespół Polaka pokonał BK Pilzno 86:60 i z bilansem 9-15 zajmuje 8. miejsce. Mróz w 21 spotkaniach zdobywał przeciętnie 9,8 punktu i 4,9 zbiórki.

NIEMCY

Robert Tomaszek (s.Oliver Wurzburg) - zespół naszego rodaka nie grał w minionym tygodniu ze względu na Mecz Gwiazd ligi niemieckiej. Z bilansem 10-8 zajmuje 7. lokatę, a Tomaszek w 18 spotkaniach notował średnio 2,9 punktu i 2,1 zbiórki.

FRANCJA

Małgorzata Babicka (Cavigal Nice Basket 06) - 21 minut, 9 punktów, zbiórka i przechwyt. Zespół Polki przegrał z Basket Landes 61:68 i z bilansem 3-14 zajmuje 14. miejsce. Babicka w 5 meczach zdobywała średnio 5,4 punktu i 2 zbiórki.

Justyna Żurowska (Basket Landres) - 19 minut, 4 punkty, 3 zbiórki i asysta. Drużyna naszej rodaczki pokonała Nice Basket 68:61 i z bilansem 9-7 zajmuje 6. lokatę. Żurowska w 3 meczach zdobywała średnio 4 punkty i 5,7 zbiórki.

HISZPANIA

Katarzyna Dłużyk (Real Canoe, II liga) - Polka nie zagrała w wygranym meczu z Clickseguros Casablanca 62:46. Jej zespół z bilansem 11-4 zajmuje 4. miejsce. Dłużyk w 12 spotkaniach zdobywała średnio 9,5 punktu.

WĘGRY

Katarzyna Cymmer (Cegledi EKK) - 35 minut, 20 punktów, 5 zbiórek, 2 przechwyty i asysta. Zespół Polek przegrał z Vasas Basket 52:59 i z bilansem 5-12 zajmuje 9. miejsce. Cymmer w 17 meczach notowała średnio 11,6 punktu, 5,5 zbiórki i 4 asysty.

Claudia Sosnowska (Cegledi EKK) - 35 minut, 6 punktów, 7 przechwytów, 6 zbiórek i 3 asysty. Zespół Polek przegrał z Vasas Basket 52:59 i z bilansem 5-12 zajmuje 9. miejsce. Sosnowska w 13 meczach notowała średnio 7,9 punktu i 3,7 zbiórki.

Marta Dobrowolska (Cegledi EKK) - 25 minut, 3 punkty, 3 zbiórki i 3 przechwyty. Zespół Polek przegrał z Vasas Basket 52:59 i z bilansem 5-12 zajmuje 9. miejsce. Dobrowolska w 17 meczach notowała średnio 7,9 punktu i 2,8 zbiórki.