Piątek w BBL: Eisbaeren Bremerhaven pozyskali nowego rozgrywającego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Działacze drużyny Eisbaeren Bremerhaven zdecydowali się zatrudnić w swoim zespole nowego rozgrywającego. Kolejnym graczem, który zasilił szeregi niemieckiego teamu jest Dante Stiggers. Zawodnik ten do niedawna jeszcze występował na białoruskich parkietach. Z kolei w ekipie Koeln 99ers od przyszłego sezonu zagra Ken Johnson. Amerykanin ma za sobą bogatą koszykarską przeszłość. Ostatnio bronił barw zespołu Deutsche Bank Skyliners.

W tym artykule dowiesz się o:

Dante Stiggers nowym rozgrywającym Eisbaeren Bremerhaven

W ekipie Eisbaeren Bremerhaven znajduje się obecnie dziesięciu zakontraktowanych zawodników. Siedmiu z nich do drużyny przybyło na przełomie paru ostatnich tygodni. Ostatnim graczem, który zdecydował się na grę w tym zespole jest Dante Stiggers. Amerykanin wzmocni swoją nową drużynę na obwodzie. Z niemieckim teamem związał się rocznym kontraktem. W ubiegłym sezonie występował on na Białorusi.

- W oparciu o nasze dobre stosunki z Białorusią oraz krajami bałtyckimi zwróciliśmy naszą uwagę właśnie na Dantego. Jest on zawodnikiem, którego nam brakowało. Przede wszystkim należy do klasycznych rozgrywających z dobrą postawą obronną. Dante świetnie czyta grę. Ponadto dysponuje bardzo solidnym rzutem - mówi Jan Rathjen, dyrektor sportowy ekipy z Bremerhaven.

26-letni Amerykanin jest absolwentem Uniwersytetu Southern Mississippi. Mierzący 188 cm wzrostu zawodnik pełni rolę rozgrywającego. W ostatnim roku spędzonym w lidze NCAA zdobywał średnio dla swojego teamu 4,4 punktu, 2,2 zbiórki oraz 2,6 asysty. W ubiegłym sezonie natomiast bronił barw białoruskiego BK Mińsk. Wzbogacał konto swojego zespołu o 14,2 punktu, 7,3 asysty oraz 5,4 zbiórki w każdym meczu. Od przyszłego sezonu natomiast zadebiutuje na parkietach niemieckiej BBL.

Ken Johnson nowym środkowym Koeln 99ers

Jak na razie skład ekipy Koeln 99ers znajduje się w trakcie budowy. Włodarze niemieckiego teamu mogą obecnie liczyć na siedmiu zawodników, a to oznacza, że w drużynie pojawi się w najbliższym czasie jeszcze co najmniej pięciu graczy. Ostatnio szeregi tego zespołu zasilił doświadczony amerykański środkowy - Ken Johnson. Gracz ten jest prawdziwym specjalistą od obrony. W ubiegłym sezonie bronił on barw ekipy Deutsche Bank Skyliners Frankfurt.

- Ken jest utalentowanym graczem, świetnie blokuje i zbiera. Dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. Jego wyczyny w obronie po prostu zapierają dech w piersiach. Jesteśmy przekonani, że w naszej drużynie wraz z zatrudnieniem tego zawodnika, nastąpi nowy wymiar defensywy - wyznał Stephan Baeck, dyrektor sportowy niemieckiego teamu.

30-letni Johnson ukończył Uniwersytet Ohio State. Mierzy 210 cm wzrostu i występuje na pozycji środkowego. W lidze NCAA ustanowił swój rekord w ilości bloków w jednym meczu. Zanotował ich aż 11. W 2001 roku postanowił on spróbować swoich sił w NBA. Został wówczas wybrany z numerem 49 w drugiej rundzie draftu przez Miami Heat. W najlepszej lidze świata rozegrał 16 spotkań, w których jednak nie błyszczał.

Zdecydował się zatem opuścić Amerykę Północną. W swojej karierze występował w takich krajach jak: Francja, Korea, Chiny, Hiszpania oraz Szwajcaria. W styczniu 2008 roku natomiast dołączył do ekipy Deutsche Bank Skyliners. W drużynie z Frankfurtu rozegrał 29 spotkań. Sezon zakończył ze średnią 5,3 punktu, 4,1 zbiórki oraz 1,4 bloku w każdym meczu. Na parkietach niemieckiej BBL będzie on występował jeszcze co najmniej przez najbliższy rok.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)