Powrót do meczu kosztował nas zbyt wiele sił - wypowiedzi po spotkaniu Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra

Szkoleniowcy Energi Czarnych oraz Zastalu Zielona Góra, Dainius Adomaitis oraz Mihailo Uvalin, a także zawodnicy Scott Morrison i Marcin Flieger zjawili się na konferencji prasowej po trzecim spotkaniu ćwierćfinału. Po zaciętym boju bardziej szczęśliwi byli słupszczanie, którzy wygrali 79:70.

Michał Żurawski

Dainius Adomaitis  (trener Energi Czarnych): Gratulacje dla chłopaków. Zagrali tak, jak trzeba było zagrać. Szczególnie podobała mi się ich koncentracja, która przez cały mecz była na najwyższym poziomie. Zawsze wiedzieli co mają robić, zarówno w ataku, jak i w obronie. Oczywiście były także słabsze elementy w naszej grze, jak choćby osiem strat w pierwszej połowie. Gratuluję zespołowi i bardzo dziękuję naszym kibicom.

Mihailo Uvalin  (trener Zastalu) Chciałbym pogratulować miejscowej drużynie zwycięstwa. Mecz był bardzo ciężki dla obydwu zespołów, my dwukrotnie musieliśmy wracać z różnicy -10. W trzeciej kwarcie udało nam się nawet wyjść na prowadzenie, ale w konsekwencji kosztowało nas to bardzo dużo energii, której zabrakło nieco w kolejnej odsłonie. Musimy zdecydowanie przed niedzielą poprawić obronę jeden na jednego oraz pod koszem.

Scott Morrison  (zawodnik Energi Czarnych): Ja także chciałbym bardzo podziękować naszym fanom. Co do samego meczu, to Walter Hodge miał dziś dość spory problem z faulami. Później jednak udało mu się z tym poradzić, ale my jeszcze lepiej poradziliśmy sobie z nim.

Marcin Flieger  (zawodnik Zastalu): Kolejny wyrównany mecz, myślę, że kibice mogą być zadowoleni. Czarni dwa razy uciekali nam na kilka punktów, mieliśmy takie przestoje, które nie powinny były się zdarzyć. Powrót do meczu kosztował nas zbyt wiele sił, których później nam zabrakło. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i przygotować się mentalnie do kolejnego pojedynku. Nie poddamy się i będziemy walczyć.