WNBA: Sparks pokonują Storm na otwarcie sezonu, epizod Kobryn

Koszykarki Los Angeles Sparks mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie 2012. W meczu otwierającym zmagania w tym roku ekipa z Hollywood pokonała Seattle Storm. Nieco ponad dwie minuty na parkiecie spędziła Ewelina Kobryn, nasza jedynaczka w WNBA.

Krzysztof Kaczmarczyk

Inauguracyjne spotkanie rozpoczęło się doskonale dla gospodyń, które w pierwszej kwarcie wykorzystały 9 z 14 oddanych rzutów z gry i prowadziły już 24:10. Każda kolejna kwarta była jednak gorsza w wykonaniu Seattle Storm, a apogeum nastąpiło w ostatniej części meczu, do której ekipa z Eweliną Kobryn w składzie przystępowała z 14-punktową przewagą.

- Mam nadzieję, że tak bardzo źle, jak zagraliśmy dzisiaj w czwartej kwarcie, to taka sytuacja nie powtórzy się już nigdy
- mówił po meczu opiekun Storm Brian Agler.

Decydujące minuty Sparks wygrało 30:10, a największa w tym zasługa rezerwowej w tym spotkaniu Kristi Toliver, która wywalczyła w tej części meczu 10 ze swoich 25 oczek, prowadząc LA do odrobienia strat i zwycięstwa w całym meczu.

Toliver była najskuteczniejsza wśród Sparks. 11 punktów dołożyła Candace Parker. Swój debiut w WNBA zaliczyła również Nneka Ogwumike. Numer 1. draftu w 18 minut na parkiecie uzbierała 9 punktów, 3 zbiórki i 3 przechwyty.

Kobryn na parkiecie spędziła dwie i pół minuty. W tym czasie w swoich statystykach zdołała zapisać przechwyt oraz stratę.