Jedna kwarta załatwiła sprawę - relacja z meczu Matizol Lider Pruszków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

24:6 - takim wynikiem na korzyść drużyny z Pruszkowa zakończyła się druga kwarta sobotniego meczu i właśnie dzięki tej ćwiartce Matizol Lider mógł cieszyć się z wygranej nad Akademiczkami z Gorzowa.

Dla obu zespołów spotkanie w pruszkowskiej hali Znicz było niesamowicie ważne, bowiem zespoły z Pruszkowa i Gorzowa Wielkopolskiego to sąsiedzi w ligowej tabeli Ford Germaz Ekstraklasy, walcząc o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play off. Przed sobotnim mecze oczko wyżej w ligowej tabeli były Akademiczki, jednak po meczu oba teamy zamieniły się miejscami.

Sam pojedynek nie rozpoczął się dla gospodyń najlepiej. Doskonale grała Sybil Dosty, dzięki czemu to przyjezdne po pierwszej części spotkania miały na swoim koncie o osiem "oczek" więcej po swojej stronie.

Taki stan rzeczy mocno podrażnił jednak gospodynie, które po krótkiej przerwie rozpoczęły swój dziesięciominutowy koncert gry. Ekipa Adama Prabuckiego zdecydowanie poprawiła defensywę, do czego dołożyła znakomitą egzekucję w ofensywie. To pozwoliło wygrać drugą kwartę aż 24:6 i ustawić sobie mecz po przerwie.

Pa zmianie stron Akademiczki robiły co mogły, żeby odwrócić niekorzystne dla siebie losy spotkania, ale po stronie Lidera była tego dnia Kiara Buford. Amerykanka rozgrywała bardzo dobrą partię, a to pozwoliło pruszkowiankom "doholować" cenny sukces do końcowej syreny meczu.

Wygrana pozwoliła pruszkowiankom wdrapać się na 5. miejsce w ligowej tabeli, a największy w tym udział miała wspomniana już Buford, której w statystykach zapisano 21 punktów, sześć zbiórek i dwie asysty.

Po stronie pokonanych słabszy dzień przytrafił się Agnieszce Skobel, która miała duże problemy ze skutecznością. W całym meczu "Skobelek" wykorzystała zaledwie 4 z 14 oddanych rzutów z gry.

Różnicę w wyniku zrobiły również asysty, których pruszkowianki rozdały aż 17, przy zaledwie sześciu takich gorzowskich Akademiczek. Matizol Lider Pruszków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:54 (13:21, 24:6, 14:13, 17:14) Matizol Lider:

Kiara Bufford 21, Sydney Colson 12, Briana Gilbreath 9, Kali Bennett 7, Barbara Głocka 6, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Paulina Rozwadowska 4, Anna Pietrzak 2, Marta Jujka 2, Paulina Antczak 0, Justyna Grabowska 0. KSSSE AZS PWSZ:

Sybil Dosty 13, Chineze Nwagbo 13, Agnieszka Skobel 9, Aleksandra Drzewińska 6, Agnieszka Makowska 5, Claudia Trębicka 5, Ariana Moorer 3, Katarzyna Jaworska 0, Katarzyna Dźwigalska 0.