Koniec złego snu - relacja z meczu Start Lublin - Polonia Przemyśl

Gospodarze rozbili przeciwnika, a o ich sukcesie przesądziła seria punktowa 25:0 w trzeciej kwarcie. Dwóch lublinian zanotowało double-double.

Paweł Patyra

Kapitalna dyspozycja Marcela Wilczka umożliwiła lublinianom rozdawanie kart w niedzielnym meczu. Tylko w pierwszej kwarcie zdobył on aż 11 punktów. Rywale rewanżowali się celnymi rzutami z dystansu, przez co wynik oscylował w okolicach remisu. W ostatniej sekundzie inauguracyjnej części gry Łukasz Szczypka sprytnie wymusił faul, wykorzystał jeden z rzutów wolnych i doprowadził do stanu 21:17.

Dobre wejście w ekipie gospodarzy zanotował Paweł Kowalski, który udanie zwieńczył trzy podkoszowe akcje. Dzięki jego odważnym atakom Wikana Start objął prowadzenie 32:21. Przebudził się jednak Tomasz Przewrocki i dwoma "trójkami" ożywił poczynania gości. Lubelski zespół nie dał się zdominować i opanował sytuację.

Po dużej przerwie gospodarze zmietli rywali z parkietu. Przez 10 minut Budimpex-Polonia Przemyśl nie zdobyła nawet punktu! Natomiast Wikana Start z żelazną konsekwencją budował prowadzenie i właściwie rozstrzygnął losy meczu.

Przepaść punktowa między drużynami spowodowała, że obie strony broniły na pół gwizdka. Załamani goście nie zerwali się do pogoni, zaś lublinianie utrzymywali około 30-punktowy dystans. W szeregach gospodarzy zadebiutował Alan Czujkowski. Mimo efektownej wygranej wciąż ważą się losy kilku koszykarzy Startu, w tym gronie jest m.in. Szczypka.

Wikana Start Lublin - Budimpex-Polonia Przemyśl 92:61 (21:17, 18:12, 33:11, 20:21)

Wikana Start: Tomasz Celej 23 (10 zb.), Marcel Wilczek 21 (11 zb.), Przemysław Łuszczewski 15, Paweł Kowalski 10, Łukasz Wilczek 10, Bartosz Ciechociński 3, Michał Sikora 3, Alan Czujkowski 2, Adam Pawelec 2

Budimpex-Polonia: Alexander Machowski 13, Dariusz Wyka 11, Haran Shifman 10, Tomasz Przewrocki 9, Artur Mikołajko 7, Bartosz Bal 6, Grzegorz Kukiełka 5, Marcin Kolowca 0, Michał Musijowski 0, Grzegorz Płocica 0.