Pierwszoligowiec lepszy od Polonii

Pierwszoligowi koszykarze Big Staru Tychy sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom. Śląska ekipa, w swoim pierwszym meczu kontrolnym zwyciężyła w Warszawie przedstawiciela ekstraklasy, miejscową SPEC Polonię 84:79.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie w hali na Kole było bardzo wyrównanym widowiskiem, a o zwycięstwie gości zadecydowała dopiero druga dogrywka. Po regulaminowych 40. minutach był remis 66:66, a po pierwszej dogrywce 73:73. W drużynie "Wielkiej Gwiazdy" znakomity debiut zanotował były koszykarz MKKS-u Rybnik Mirosław Frankowski, który zdobył aż 32 punkty i znacznie przyczynił się do wygranej zespołu trenera Tomasza Służałka.

Dla zespołu ze Śląska był to dopiero pierwszy sparing przed nowym sezonem. Natomiast dla stołecznego klubu było to już trzecie spotkanie kontrolne. Jutro o godzinie 12, także ew Warszawie rozegrany zostanie rewanż.

SPEC Polonia Warszawa - Big Star Tychy 79:84 (14:14, 16:19, 12:15, 24:18, 7:7, 6:11)

SPEC Polonia: Adams 20, Harington 16, Frasunkiewicz 13, Ansley 6, Radke 6, Aziewicz 6, Johnson 6, Bacik 6.

Big Star: Frankowski 32, Kulig 15, Pacocha 11, Mielczarek 8, Zmarlak 4, Pustelnik 3, Markowicz 2, Olczak 2.