FGE: Historyczne zwycięstwo beniaminka!

Koszykarki AZS OPTeam Rzeszów w końcu doczekały się historycznego zwycięstwa na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy, ogrywając w zaległym meczu 10. kolejki łódzki Widzew.

W konfrontacji z Widzewem Łódź podopieczne Wojciecha Downar-Zapolskiego dominowały od pierwszych minut i można powiedzieć spokojnie kontrolowały przebieg spotkania i wynik, wygrywając ostatecznie 74:63.

Bardzo dobre spotkanie w ekipie beniaminka rozegrała Elżbieta Mukosiej, która zdobywając 20 punktów okazała się najskuteczniejszą koszykarką całego meczu. 16 "oczek" dodała Magdalena Kaczmarska, a 9 asyst rozdała Leah Metcalf.

Jednym z kluczowych momentów meczu było piąte przewinienie Leona Jankowska, które popełniła w połowie czwartej kwarty meczu. Trochę za późno ze zdobywaniem punktów włączyła się z kolei Małgorzata Chomicka, a to wszystko dało upragniony triumf gospodyniom.

Łodzianki popełniły również w całym meczu aż 21 strat, co nie pozostaje bez znaczenia dla końcowej porażki. Dla porównania rzeszowianki miały ich aż o 9 mniej.

Po tej wygranej AZS OPTeam jedyną drużyną bez wygranej w bieżących rozgrywkach FGE jest beniaminek z Pabianic.

AZS OPTeam RzeszówWidzew Łódź 74:63 (18:11, 22:17, 11:15, 23:20)

AZS OPTeam: Elżbieta Mukosiej 20, Magdalena Kaczmarska 16, Aneta Kotnis 13, Joanna Kędzi 12, Leah Metcalf 9, Anna Kuncewicz 4, Agata Rafałowicz 0, Agnieszka Krzywoń 0, Edyta Czerwonka 0.

Widzew: Aleksandra Pawlak 19, Leona Jankowska 14, Małgorzata Chomicka 11, Anna Tondel 11, Magdalena Rzeźnik 5, Katarzyna Bednarczyk 2, Lidia Kopczyk 1, Aleksandra Dziwińska 0, Agnieszka Modelska 0.