PGE Turów zdobył Zieloną Górę mimo fenomenalnego meczu Hodge'a!

Walter Hodge zdobył 35 punktów, jednak Stelmet Zielona Góra poległ w hicie Tauron Basket Ligi z PGE Turowem Zgorzelec 84:99.

Jacek Konsek

Sam Walter Hodge to za mało, aby pokonać dobrze dysponowany i poukładany zespół ze Zgorzelca. Portorykańczyk zagrał kapitalne zawody, zdobywając 35 punktów (11/26 z gry) oraz notując osiem asyst, sześć zbiórek, trzy przechwyty i dwa bloki!

Fenomenalna dyspozycja Hodge'a to jednak tylko wynik indywidualny, bowiem o zwycięstwie przeważnie decyduje gra całego zespołu. Tak też było w sobotni wieczór, kiedy to PGE Turów dominował na parkiecie w Zielonej Górze. Po pierwsze wyrównanej kwarcie goście odskoczyli nawet na 11 punktów (33:22), głównie dzięki świetnie dysponowanemu tego dnia Davidowi Jacksonowi. Amerykanin zdobył 26 punktów dla gości.

Do przerwy aż sześciu graczy Turowa miało na swoim koncie co najmniej sześć punktów. Wśród gospodarzy Hodge miał ich aż 18.

W drugiej połowie Stelmet stać było na jeden zryw, kiedy to po trafieniach Chanas, Stevicia i Cesnauskisa zrobiło się tylko 54:57. Szybko jednak trójką odpowiedział Jackson a kolejne punkty dołożył Michał Chyliński, który oprócz 14 punktów rozdał także siedem asyst.

Gospodarze nie potrafili już dojść PGE Turowa mimo że Hodge dwoił się i troił. Tego dnia jednak nie otrzymał wsparcia od swoich kolegów. Kompletnie zawiódł Quinton Hosley, który uzbierał 11 punktów, z czego tylko dwa po przerwie! Amerykanin zanotował także najgorszy współczynnik +/- w drużynie Stelmetu (-19).

Sześciu zawodników ze Zgorzelca zakończyło mecz z dwucyfrowym wynikiem punktowym. Warto podkreślić 12 punktów Piotra Stelmacha, który niedawno w niemiłych okolicznościach rozstał się z ekipą z Winnego Grodu.

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 84:99 (17:18, 21:29, 23:23, 23:29)

Stelmet: Walter Hodge 35, Kamil Chanas 11, Quinton Hosley 11, Mantas Cesnauskis 9, Adam Łapeta 6, Marcin Sroka 6, Rob Jones 3, Oliver Stevic 3, Filip Matczak 0, Milos Lopicic 0.

Turów: David Jackson 26, Michał Chyliński 14, Damian Kulig 12 (13 zb), Piotr Stelmach 12, Ivan Zigeranovic 11, Aaron Cel 10, Ivan Opacak 8, Vukasin Aleksic 6, Łukasz Wichniarz 0.