Clippers ponownie dokonali niemożliwego, game-winner Jamesa Johnsona!

Po niesamowitej wojnie nerwów szesnaste zwycięstwo z rzędu zanotowali Los Angeles Clippers! Swoje spotkania przegrali natomiast inni faworyci.

Patryk Pankowiak

Zaskakującej porażki doznali Miami Heat. Faworyzowany zespół z Florydy dał sobie rzucić w drugiej kwarcie 41 punktów i ostatecznie poległ 99:109. Miejscowi Pistons w całym spotkaniu rzucali na świetnej skuteczności z gry, co można w dużym stopniu uznać za klucz do zwycięstwa. Najlepszym strzelcem gospodarzy okazał się Will Bynum, autor 25 punktów.

- Mam rutynę. Cały czas pracuję i wierzę w siebie. Latem solidnie popracowałem nad swoim ciałem, poświęciłem temu sporo czasu, bo po prostu warto - mówił po meczu rozgrywający "Tłoków".

W piątkowym pojedynku na parkiecie nie pojawił się Dwyane Wade, a rozdzielona "Wielka Trójka" nie miała wsparcia w postaci reszty drużyny. Sam LeBron James zdobył 35 punktów, a 28 "oczek" i 9 zbiórek skompletował Chris Bosh. W końcowym rozrachunku na niewiele się to jednak zdało. Zawiodła przede wszystkim ławka rezerwowych, która zdobyła w sumie zaledwie 20 punktów.

***

Kolejnej wielkiej rzeczy dokonali Los Angeles Clippers. Przyjezdni z biało-czerwonej strony Hollywood przegrywali już 55:74, by po zapierającym dech w piersiach thrillerze ograć Utah Jazz różnicą dwóch punktów. Dla podopiecznych Vinny'ego Del Negro jest to już szesnaste zwycięstwo z rzędu! Piękny sen trwa.

W drugiej połowie mecz przejął Chris Paul, który po raz kolejny wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki i udowodnił, że jest liderem z prawdziwego zdarzenia. Rozgrywający uzbierał 29 punktów, trafiając przy tym 13 z 14 oddanych wolnych. Zwycięstwo swojej drużynie CP3 zapewnił zdobywając dwa ostatnie punkty, właśnie z linii rzutów osobistych. Bardzo ważną cegiełkę do sukcesu LAC dołożył również Blake Griffin, autor 22 punktów i 13 zbiórek.

Bohaterem miejscowych chciał zostać Randy Foye, ale ostatecznie jego rzut za trzy punkty nie wpadł do kosza. Mimo porażki swojego zespołu, zawodnik może mieć jednak powody do zadowolenia. Były skrzydłowy Clippers, tym razem w barwach Jazz zapisał na swoim koncie rekordowe 28 punktów.

***

Niespodziewanym zwrotem akcji zakończył się mecz New York Knicks z Sacramento Kings. Drużyna z Kalifornii w ostatniej minucie przegrywała już nawet różnicą czterech punktów. Dystans do dwóch "oczek" zmniejszył Isaiah Thomas, a następnie, po przechwycie DeMarcusa Cousinsa i niesamowicie chaotycznej akcji, w efektowny sposób zwycięstwo gospodarzom zapewnił James Johnson. Chociaż był to czysty przypadek, game-winner trafiony równo z syreną z pewnością na  długo zakotwiczy w głowach fanów koszykówki.

***

Bez większych problemów oczekiwaniom kibiców sprostali Los Angeles Lakers. "Jeziorowcy" przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i pewnie ograli Portland Trail Blazers. Gospodarzy ze Staples Center do triumfu poprowadził Kobe Bryant i Dwight Howard. Ten pierwszy zdobył 27 punktów, a center skompletował 21 "oczek" i 14 zbiórek.