FGE: Mistrzynie otwierają rok wygraną

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu Frod Germaz Ekstraklasy w nowym 2013 roku. Mistrzynie Polski z Krakowa pokonały bowiem we własnej hali Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego.

Krzysztof Kaczmarczyk

Akademiczki pokazały wielką wolę walki, ale to wystarczyło tylko na pierwszą połowę meczu. Po przerwie mistrzynie Polski podkręciły tempo, wzmocniły szeregi i trzecią kwartą - wygraną aż 21:4 - zapewniły sobie sukces.

Największy wkład w zwycięstwo miała Alana Beard, która uzbierała na swoim koncie 23 "oczka", 6 zbiórek i 2 asysty.

Najmniejszych problemów z wygraniem swojego meczu nie miały również wicemistrzynie Polski z Polkowic, które w Pabianicach ograły beniaminka różnicą 31 punktów. Już w kwarcie otwierającej spotkanie CCC miało na swoim koncie o 27 punktów więcej od PTK.

W meczu kończącym 16. kolejkę FGE Matizol Lider Pruszków pewnie pokonał we własnej hali łódzki Widzew, oddając rywalko zaledwie jedną - ostatnią - kwartę.

Wyniki:

Wisła Can Pack KrakówKSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 74:56 (14:20, 21:18, 21:4, 18:14)

Wisła Can Pack: Alana Beard 23, Dora Horti 13, Anke DeMondt 12, Cristina Ouvina 7, Katarzyna Krężel 5, Tina Charles 4, Joanna Czarnecka 4, Paulina Pawlak 2, Justyna Żurowska 2, Daria Mieloszyńska 0, Katarzyna Suknarowska 0.

KSSSE AZS PWSZ: Agnieszka Skobel 16, Agnieszka Makowska 12, Sybil Dosty 10, Chineze Nwagbo 10, Katarzyna Dźwigalska 7, Katarzyna Jaworska 1, Claudia Trębicka 0, Aleksandra Drzewińska 0, Magdalena Szajtauer 0, Klaudia Czarnodolska 0.

PTK PabianiceCCC Polkowice 49:80 (8:35, 11:14, 13:13, 17:18)

PTK: Agata Gajda 15, Renata Piestrzyńska 9, Joanna Bogacka 7, Marta Błaszczyk 6, Dorota Sobczyk 4, Joanna Rozwandowicz 3, Justyna Okulska 2, Anna Krajewska 2, Katarzyna Salska 1, Angelika Kowalska 0.

CCC: Valeriya Musina 16, Nneka Ogwumike 16, Belinda Snell 15, Magdalena Leciejewska 12, Valeriya Berezhynska 6, Agnieszka Majewska 4, Laia Palau 4, Dorota Mistygacz 3, Dominika Owczarzak 2, Magdalena Skorek 2.

Matizol Lider PruszkówWidzew Łódź 69:52 (20:18, 15:8, 18:9, 16:17)

Matizol Lider: Kiara Buford 22, Briana Gilbreath 14 (10 zb), Paulina Rozwadowska 11 (10 zb), Sydney Colson 7, Paulina Antczak 6 (10 zb), Barbara Głocka 4, Anna Pietrzak 3, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Marta Jujka 0, Kali Bennett 0.

Widzew: Aleksandra Pawlak 21, Lidia Kopczyk 10, Agnieszka Modelska 8, Aleksandra Dziwińska 6, Małgorzata Chomicka 5, Anna Tondel 2, Magdalena Rzeźnik 0, Katarzyna Bednarczyk 0, Anna Kolasa 0, Wiktoria Zapart 0.